Montaż paneli słonecznych to proces składający się z kilku etapów. Jest to zadanie, które powinno być powierzone profesjonalnej ekipie. Warto jednak wiedzieć jak wygląda sama procedura montowania paneli. Przedstawiamy całość krok po kroku. 

Zakładanie paneli słonecznych – od czego zacząć?

Pierwszym etapem procesu montowania paneli fotowoltaicznych jest przygotowanie konstrukcji wsporczej. Aby instalacja była trwała i służyła nam przez lata absolutną podstawą jest budowa stabilnego stelażu. Jest to ważne bez względu na to czy panele montowane są na dachu, czy przy gruncie. Cała instalacja narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, więc mocno osadzony stelaż zagwarantuje jej trwałość.

Drugim krokiem jest rozłożenie okablowania. Ma ono za zadanie łączyć moduł z instalacją elektryczną w domu. W tym przypadku ważne jest odpowiednie poprowadzenie kabli, a także zabezpieczenie ich w ten sposób, by nie były narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Profesjonalistów w branży montowania instalacji fotowoltaicznych znaleźć można wyszukując w Google frazę zakładanie paneli słonecznych w Głownie.

Zakładanie paneli słonecznych – jak wygląda proces ich instalacji?

Kolejnym etapem jest montaż falownika. W większości przypadków znajduje się on wewnątrz domu, jednak istnieją także mikrofalowniki montowane przy samej instalacji. Będą one dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w domu. Po zamontowaniu falowników przychodzi czas na założenie samych paneli, które następnie podpinane są do wcześniej przygotowanej instalacji.

Następnym krokiem jest podpięcie gotowego już modułu do sieci elektrycznej domu. Montaż instalacji należy zgłosić dostawcy energii co wiąże się z koniecznością podpisania nowej umowy oraz wymianą liczników. Wtedy można rozpocząć pełne użytkowanie paneli. Ich montażem powinna zająć się profesjonalna ekipa, więc aby ją znaleźć, warto sprawdzić w Google wyszukiwanie instalacje fotowoltaiczne w Głownie.

Dodaj komentarz