W klinikach stomatologii dziecięcej wykonuje wiele zabiegów, które nie są potrzebne dorosłym. Dzięki nim można ograniczyć ryzyko poważnych problemów w dalszym życiu. Jak leczy dentysta dziecięcy? Warto sprawdzić!

Jakie zabiegi wykonuje dentysta dziecięcy?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, których podejmuje się np. stomatologia dziecięca w Łodzi, jest ekstrakcja zębów mlecznych oraz tzw. zębów mądrości. Pierwsze z nich zazwyczaj wypadają w sposób naturalny. Drugie pozostają na swoim miejscu, ale psują się, powodując ból. Ich usunięcie jest więc niezbędne.

Na wczesnym etapie życia pojawiają się niekiedy problemy ze zgryzem. Wizyta u dentysty dziecięcego pozwala szybko wykryć tę przypadłość i jej zaradzić. Stomatolog zaleca rodzicom wizytę u ortodonty, który wykona aparat. Najlepiej więc, by wszystkie usługi były dostępne w jednym miejscu, jak w łódzkiej Klinice Uśmiechu.

Czym wyróżnia się dobry stomatolog dziecięcy?

Wizyta u dentysty już dla osób dorosłych bywa niezwykle niekomfortowa. U dzieci wiąże się z jeszcze większym stresem. Z tego powodu dentysta dziecięcy powinien być cierpliwy i empatyczny. Nie może się spieszyć, by nie sprawić niepotrzebnego bólu małemu pacjentowi. Dobrze też, by umiał rozbawić dziecko w stresogennej sytuacji.

W Klinice Uśmiechu pracują medycy mający wieloletnią praktykę w leczeniu zębów małych pacjentów. Dzięki temu rodzic zyskuje pewność, że niezależnie od zabiegu, dziecko będzie czuło się dobrze. Aby pomóc w oswojeniu się z ośrodkiem, personel organizuje wizyty adaptacyjne. Dzięki temu późniejsze plombowanie, ekstrakcja czy usuwanie ósemek w Łodzi przebiega w luźniejszej atmosferze.

Kiedy po raz pierwszy można przyjść z dzieckiem do dentysty?

Rodzic może przyjść do kliniki już z dwuletnim dzieckiem. Pierwsza wizyta na tak wczesnym etapie życia malucha daje szansę na szybsze i mniej skomplikowane leczenie zębów.

Następnie konieczne są regularne wizyty. Dzięki temu można sprawdzić, czy u dziecka nie rozwija się wada zgryzu. Jej pojawienie się jest niebezpieczne, ponieważ może być przyczyną wady wymowy.

Dodaj komentarz