Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów pozwalających nam poprawić wygląd poszczególnych części ciała. Wiele z nich można wykonać bez interwencji chirurgicznej. Techniką, która obecnie cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, jest modelowanie ust kwasem hialuronowym, pozwalające je powiększyć, uwydatnić, a także nawilżyć. W jaki sposób substancja ta modeluje usta? Podpowiadamy. 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – jak wygląda taki zabieg?

Wiele osób zastanawia się, jak modeluje kwas hialuronowy usta. W Warszawie możemy znaleźć gabinety medycyny estetycznej, w których oferowana jest tego typu usługa. Zanim jednak zdecydujemy się na taki zabieg, warto wiedzieć, jak będzie on przebiegał. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dlatego jest przez niego dobrze tolerowana. Odpowiada m.in. za magazynowanie wody w tkankach.

Jej zadaniem jest nawilżenie i uelastycznienie skóry, ale także odbudowa włókien kolagenowych i utrzymanie w dobrej kondycji włosów i paznokci. Z tego powodu właśnie preparaty z kwasem hialuronowym wykorzystywane są do zabiegu modelowania ust. Procedura ta jest nieinwazyjna i stosuje się w niej cienką igłę, za pomocą której lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy w usta w taki sposób, aby nadać im pożądany kształt i skorygować ewentualne defekty estetyczne. Zabieg taki najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, do którego stosuje się specjalny krem znieczulający.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jakie są wskazania do zabiegu?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia dekoltu w Warszawie czy powiększanie ust kwasem hialuronowym, wykonywane są na życzenie klienta. Jednak zawsze przed ich wykonaniem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Wskazaniem do zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym jest asymetria warg, chęć ich powiększenia, nawilżenia i uwydatnienia, nadanie skórze sprężystości i zniwelowanie jej zwiotczenia. Wśród pozostałych wskazań wymienia się potrzebę zaznaczenia konturu lub kształtu ust, a także zanik czerwieni wargowej.

Dodaj komentarz