Każda kobieta posiada jakąś biżuterię, nawet jeśli nie nosi jej na sobie, zawsze znajdzie kilka takich drobiazgów, czy to otrzymana w prezencie, czy też kupiona i zostawiona w zapomnieniu. Przechowywanie jej w małych ilościach nie jest wielkim problemem. Natomiast co w przypadku, gdy ilość biżuterii jest znacząca? Wrzucenie całej biżuterii na przykład do jednej szuflady nie jest dobrym pomysłem, łatwo może się wtedy zaplątać, zaczepić, a znalezienie czegoś w takim bałaganie może nam przysporzyć niepotrzebnych nerwów. Warto zastanowić się nad właściwym sposobem przechowywania cennych drobiazgów, tak aby nie uległy uszkodzeniu ani się nie zgubiły, o co nie trudno biorąc pod uwagę wielkość niektórych, łatwo zgubić na przykład niewielki kolczyk. Najlepiej jest przechowywać wszystko dobrze poukładane. Wraz z Kasią Umińską – właścicielką bloga kasiaumińska.pl przygotowalkiśmy kilka sprawdzonych sposobów na przechowywanie biżuterii, sprawdź je poniżej.

Szkatułka

W sklepach można znaleźć mnóstwo niesamowitych szkatułek na biżuterię. Dobieramy ją w zależności jak duża jest nasza kolekcja biżuterii, lub możemy zaopatrzyć się nawet w kilka. Same w sobie również stanowią piękną ozdobę, wykonane mogą być z różnych materiałów, na przykład ze szkła, lub z drewna. Będą idealnym przedmiotem do przechowywania biżuterii w jednym miejscu, większość posiada specjalne przegródki i szufladki z przygotowanymi poduszeczkami na naszyjniki, kolczyki czy tez pierścionki. W szkatułce biżuteria będzie się cudownie prezentować, wszystko będzie perfekcyjnie poukładane i dobrze zabezpieczone. Będą też dobrym rozwiązaniem, w przypadku posiadania drogocennej biżuterii, można wybrać taką, która wyposażona będzie w zamek lub kłódkę dając nam pewność, że nasza kolekcja jest bezpieczna.

Wieszaki na biżuterię

Można je znaleźć w różnych wielkościach i kształtach, mogą być miniaturami przedmiotów, roślin, budynków, lub po prostu wykonane w klasycznej prostej wersji. Również są wspaniałą ozdobą samą w sobie. Dowolnie można ułożyć swoją biżuterię, pozwoli to na łatwy dostęp, dobry widok na całą kolekcję, ułatwi także wybór biżuterii dając nam podgląd na wszystkie nasze skarby równocześnie. Pozwoli ładnie wyeksponować biżuterię i nawet jeśli sami jej nie nosimy ozdobimy pomieszczenie, w którym się znajduje. Przy tym sposobie, pamiętajmy jednak że nie każdą biżuterię zaleca się przechowywać w ten sposób, niektóre materiały mogą ulec niszczeniu, lub ciemnieć tracąc swój blask. Biżuteria która nadaje się do przechowywanie w ten sposób wypisana jest na tej stronie https://www.kasiauminska.pl/category/lifestyle/

Pudełeczka

Zawsze możemy przechowywać biżuterię w pudełeczkach, w których ją kupiliśmy, lub dostaliśmy. W większości są to pudelka ozdobne, dopasowane do biżuterii. W przypadku braku takiego pudełeczka z łatwością można je znaleźć i dokupić w sklepie. Mogą być ładnie poukładane w widocznym miejscu, ozdabiając pomieszczenie, lub schowane jeśli nie lubimy trzymać naszych skarbów na widoku.

Zrobione własnoręcznie

Schowek, skrytkę, pudełko czy szkatułkę możemy wykonać również sami. Nie ma tu ograniczeń, finalny efekt zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i umiejętności. Z dowolnie wybranych materiałów można stworzyć wyjątkową i niepowtarzalną skrytkę na biżuterię.Nawet zwykłe kartonowe pudełko można przerobić w niesamowitą szkatułkę, Można też skorzystać z przedmiotów codziennego użytku, wybrać ładny ozdobny kieliszek, lub dowolne naczynie. W tym przypadku efekty kreatywnej pracy mogą dać zdumiewające rezultaty.

Dodaj komentarz