Aby mieć pewność, że dziecko z autyzmem będzie miało właściwą opiekę, należy uważnie wybierać przedszkole. Można, co prawda, wysłać pociechę do przedszkola ogólnodostępnego. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak przedszkole integracyjne lub terapeutyczne, które ma idealne warunki dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Przedszkole autyzm w Warszawie na Mokotowie – pod tym hasłem można znaleźć niejedną placówkę zapewniającą opiekę i edukację na najwyższym poziomie. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne przedszkole, trzeba porównać oferty w różnych miejscach. Kwestia miesięcznych kosztów nie powinna być najważniejszym kryterium, które skłoni nas do wybrania danej placówki.

Jakie powinno być przedszkole dla dzieci z autyzmem?

Przedszkola dla dzieci z autyzmem to najczęściej placówki integracyjne lub terapeutyczne, które pod każdym względem są przygotowane do przyjęcia dzieci ze specjalnymi potrzebami. Warto zapytać, jakie programy czy metody terapeutyczne są w przedszkolu stosowane, jakie wykształcenie ma kadra nauczycieli na co dzień pracujących z dziećmi, czy przedszkole współpracuje z psychologiem, pedagogiem, logopedą, terapeutami. Zwracajmy również uwagę na to, jak liczne są grupy, jakie są standardy bytowe w danym przedszkolu, jaka jest oferta zajęć dodatkowych. Im więcej dowiemy się o danej placówce, tym większą będziemy mieć pewność, że podejmujemy słuszną decyzję.

Dobre przedszkole z polecenia

Prywatne przedszkole integracyjne w Warszawie to placówka, która spełnia oczekiwania zarówno rodziców, jak i ich pociech. W poszukiwaniu najlepszego przedszkola niekoniecznie trzeba zwracać uwagę na te placówki, które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania. Najlepiej wybrać taką z polecenia, która jest już sprawdzona przez innych rodziców. Nawet, jeśli trzeba będzie dojechać nieco dalej, to z pewnością warto.

Dodaj komentarz