Łóżko kontynentalne to mebel, który zapewnia maksymalną wygodę podczas snu. Z tego powodu wybierany jest przez coraz większe grono inwestorów. Sięgają po niego również właściciele niewielkich sypialni. W takiej sytuacji jednak należy dobrze przemyśleć aranżacje tego pomieszczenia, aby z jednej strony zmieścił się w niej ten mebel, a z drugiej nie przytłoczył tego wnętrza. Jak dopasować łóżka kontynentalne do małej sypialni? Podpowiadamy. 

Łóżka kontynentalne — jakie wymiary?

Wybierając łóżka kontynentalne do małych sypialni, należy przede wszystkim przed zakupem tego mebla zmierzyć, jaką przestrzenią dysponujemy w tym pomieszczeniu i dopiero na tej podstawie dobrać rozmiar łóżka.

Obecnie producenci takich mebli oferują wiele różnych rozmiarów łóżek kontynentalnych. Są one dostępne w wersji jednoosobowej i dwuosobowej. Jeżeli w sypialni śpi tylko jedna osoba, warto postawić na bardziej kompaktowy model. Najmniejszy wymiar to 90 na 200 cm. Jednak jeśli mamy taką możliwość to nawet jeżeli śpimy w pojedynkę, postawmy na łóżko o wymiarach 120 x 200 cm lub 140 x 200 cm.

W przypadku kiedy w sypialni odpoczywają dwie osoby, wówczas musimy postawić na łóżko kontynentalne dwuosobowe. Najmniejszy model, który je pomieści to 140 x 200 cm. Jednak obecnie absolutnym standardem jest rozmiar 160 x 200 cm. Ogromną wygodę zapewnia jednak wersja 180 na 200 cm a nawet 200 na 200 cm. Docenią je zwłaszcza rodzice małych dzieci.

Łóżka kontynentalne — ustawienie w małej sypialni

Łóżka tapicerowane nie muszą zajmować wiele przestrzeni, jeżeli będą ustawione w odpowiednim miejscu. Z tego powodu nie zawsze umiejscowienie tego mebla na środku pokoju jest dobrym wyjściem. Czasami lepiej przesunąć go do którejś ściany. Nawet jeżeli takie rozwiązanie ograniczy nam do niego dostęp z jednej strony, to często optycznie przestrzeń wówczas wydaje się większa. Dodatkowo nierzadko przy takim ustawieniu możemy postawić na większy model łóżka, a co za tym idzie, bardziej komfortowy.

Dodaj komentarz