Kątomierz cyfrowy to nowoczesne, kompaktowe urządzenie, które cieszy się rosnącą popularnością. Wykorzystuje się je przede wszystkim w budownictwie, ale można z niego śmiało korzystać także w innych branżach i miejscach. Do czego sprawdzi się najlepiej?

Cyfrowy kątomierz – co to za narzędzie?

Nowoczesny cyfrowy kątomierz to narzędzie, które umożliwia mierzenie kątów od 0° do 220°. Cechuje się bardzo wysoką precyzją, dzięki której może prezentować wyniki z dokładnością do 0,1°. Pozwala na kontrolowanie, czy pomiędzy elementami konstrukcyjnymi występuje odpowiedni kąt.

Cyfrowy kątomierz ma zdolność zapamiętywania wyniku, dzięki czemu można łatwo porównywać ze sobą kąty między różnymi elementami. Kątomierze są bardzo kompaktowe i zajmują niewiele miejsca. Ich uzupełnieniem przy pracach budowlanych może być np. łata pomiarowa czy laser liniowy z poziomicą.

Kątomierze cyfrowe – gdzie warto ich użyć?

Kątomierze cyfrowe sprawdzą się w sytuacji, kiedy trzeba dociąć jakiś element i dopasować go do innego. Przykładem może być zmierzenie kąta pomiędzy dwiema ścianami i docięcie odpowiedniego kształtu panela, którego trzeba umieścić na podłodze we wnęce.

Dzięki kątomierzowi można sprawdzać, czy np. w rogach pomieszczeń ściany znajdują się pod kątem prostym. Narzędzie znajdzie zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak i na budowie czy w fabrykach. Każdy, kto nawet czasami wykonuje prace remontowe, powinien zaopatrzyć się w kątomierz Bosch.

Jakie zalety mają kątomierze cyfrowe?

Zaletą kątomierzy cyfrowych jest przede wszystkim ich wysoka precyzja. Poza tym warto zwrócić uwagę na łatwą obsługę tych narzędzi i mnogość zastosowań. Nowoczesne modele łączą w sobie funkcje zarówno kątomierza, jak i cyfrowej poziomicy. To kompaktowe i przydatne narzędzia dla każdego majsterkowicza.

Kątomierz cyfrowy sprawdzi się i na budowie, i przy aranżacji wnętrz. Jego szeroki zastosowanie i precyzja pomiarów sprawiają, że nie może go zabraknąć w wyposażeniu budowlańca.

Dodaj komentarz