Jedną z najważniejszych umiejętności, które posiada każda zdrowa, własciwie rozwinięta osoba jest zdolność do prawidłowego przetwarzania bodźców. U niektórych dzieci można jednak zaobserwować zaburzenia przetwarzania bodźców, z którymi trzeba sobie poradzić, by dziecko mogło się w pełni prawidłowo rozwijać. Można tego dokonać z pomocą integracji sensorycznej. W jaki sposób jest ona przeprowadzana i gdzie się ją prowadzi?

Gdzie prowadzi się terapię integracji sensorycznej?

Miejsc, w których prowadzona jest integracja sensoryczna w Lublinie można znaleźć kilka. Na dającą największe efekty terapię można liczyć przede wszystkim w pracowniach sensorycznych, które specjalizują się w zajęciach z dziećmi mającymi rożnego rodzaju zaburzenia sensoryczne, których przepracowanie jest bardzo ważnym elementem dbania o ich prawidłowy rozwój.

Z pomocą integracji sensorycznej można poradzić sobie z wieloma różnymi rzeczami. Jest to między innymi część terapii mającej na celu korygowanie opóźnien mowy w Lublinie, gdyż opóźnienie w rozwoju mowy lub zdolności komunikacyjnych to jedno ze wskazań do zabrania dziecka na integrację sensoryczną. Oczywiście nie można się na nią decydować w ciemno i wpierw warto to skonsultować z odpowiednim specjalistą.

W jaki sposób przeprowadzana jest integracja sensoryczna?

W dużym skrócie integracja sensoryczna to terapia mająca na celu pomoc w rozwoju dziecka poprzez łączenie zabawy z nauką. Składa się na nią cały szereg aktywności, których głównym celem jest dostarczenie w sposób kontrolowany bodźców, które są potrzebne dziecku na danym etapie rozwoju.

Główną rzeczą, którą spełniają wszystkie ćwiczenia w ramach integracji sensorycznej jest dostarczenie bodźców, które mogą być odbierane przez każdy ze zmysłów dziecka, dzięki czemu to może liczyć na kompleksowe ich przepracowanie i nauczenie się tego jak właściwie je odbierać oraz przetwarzać, co oczywiście znacząco pomoże mu w jego dalszym rozwoju fizycznym oraz psychicznym.

Dodaj komentarz