Felgi są takim elementem samochodu, który narażony jest na działanie warunków atmosferycznych i drogowych. Z czasem mogą powodować niszczenie na ich powierzchni. Domowe metody regeneracji to zazwyczaj rozwiązanie doraźne, które rzadko wytrzymuje próbę czasu. Aby trwale przywrócić felgom ich stary wygląd, warto zastosować lakierowanie proszkowe. Dlaczego jeszcze warto je wykonać? Podpowiadamy.

Jak przygotować felgi do lakierowania proszkowego?

Zanim rozpoczniemy lakierowanie proszkowe felg w Warszawie, osoba wykonująca tę pracę powinna ocenić stan ich zużycia. Przed oczyszczaniem powierzchni, warto sprawdzić, czy felga nie ma jakichś pęknięć i głębokich rys. Przed rozpoczęciem całej procedury należy przywrócić felgę do stanu oryginalnego, poprzez naprawę wszelkich uszkodzeń. Dopiero po dopilnowaniu tego działania, należy felgę przygotować do malowania.

Przygotowanie felgi zazwyczaj zaczyna się od oczyszczenia felgi z lakieru i korozji. W przypadku felg stalowych, działania te wykonuje się za pomocą piaskowania. Usuwanie lakieru z felg aluminiowych to zazwyczaj stosowanie specjalnych rozpuszczalników do lakierów lub używanie metod mechanicznych, w postaci szkiełkowania lub sodowania.

Na czym polega malowanie proszkowe felg?

Po dokładnym oczyszczeniu i przygotowaniu powierzchni do malowania, można przystąpić do działania zasadniczego, czyli natryskiwania proszku. Proszek stosowany w tego typu lakiernictwie jest naładowany dodatnio, podczas gdy felga jest podłączona do urządzenia, które ładuje ją ujemnie. W ten sposób, za pomocą elektrostatyki, proszek przylega dokładnie do całej felgi. Pokrycie uzyskiwane w ten sposób jest bardzo dokładne i równomierne.

Po dokładnym pokryciu felgi, trafia ona do pieca rozgrzanego do około 200 stopni Celsjusza. Temperatura ta powoduje topnienie proszku, który zmienia się w jednolitą, równą powierzchnię. Po ostudzeniu felgi, farba jest zespolona z felgą. Farba proszkowa jest bardzo sztywna i twarda, co daje jej wysoką odporność na uszkodzenie. Taka renowacja felg w Warszawie daje nam większe poczucie estetyki i zabezpiecza je przed korozją.

Dodaj komentarz