Wygodna i dobrze wykonana kołdra to jeden z najważniejszych czynników mających istotny wpływ na jakość naszego snu. Z tego powodu ludzie coraz częściej przykładają się do tego na jaką kołdrę właśnie postawimy. Jedna z nich to kołdra z merynosa. Dlaczego jest ona aż tak popularna i gdzie ją kupić?

Gdzie kupić kołdrę z merynosa?

Dobre jakości kołdra z merynosa nie jest wcale tak powszechna. Ten typ wełny jest naprawdę pożądany ze względu na swoje właściwości i aby znaleźć dobrą kołdrę lub jakiekolwiek inne artykuły z niej wykonane czasami trzeba się nieco postarać. W tym wypadku dobrze jest przeszukać oferty uznanych producentów wełnianej pościeli.

W swojej ofercie świetne komplety pościeli i inne artykuły wełniane posiada na przykład sklep Perfect Wool. W nim możemy bez problemu zakupić nie tylko kołdry z merynosa, ale też inne produkty takie jak materace, poduszki, obuwie, prześcieradła i znacznie więcej. Wybór jest naprawdę ogromny, więc zdecydowanie warto sprawdzić ofertę tego sklepu.

Dlaczego kołdra z merynosa jest aż tak popularna?

Jeden z głównych powodów popularności kołdry z merynosa, czyli z wełny Merino to jej właściwości. Jest to jedna z najlepszych wełen, która bardzo często służy na przykład przy produkcji odzieży outdoorowej. Wełna merynosów pochodzi od owiec merynosów z Azji, które obecnie najliczniej jest obecny jednak w Australii. Wełna ta jest niezwykle cienka, a także sprężysta. Ma ponadto mnóstwo właściwości, dzięki którym wełna Merino to jeden z najpopularniejszych wyborów.

Wełna merino posiada świetne właściwości termoregulacyjne. Dzięki czemu skutecznie izoluje od zimna, lecz jednocześnie latem zapewnia świetną wentylację powietrza, dzięki czemu ryzyko przegrzania jest znacznie mniejsze. Korzystając z wełny merino można także liczyć na antybakteryjność, miękkość, bardzo szybko schnięcie, lekkość, czy też wysoką wytrzymałość. Z tego powodu z tej wełny chętnie tworzy się nie tylko kołdry, ale też wysokiej jakości odzież outdoorową.

Dodaj komentarz