W momencie gdy samochód brał udział w wypadku może on być naprawdę poważnie uszkodzony. Wtedy konieczne mogą być kompleksowe naprawy powypadkowe. Na czym jednak dokładnie polegają takie naprawy, co wchodzi w ich skład i gdzie znaleźć dobrego mechanika, który się ich podejmie?

Gdzie zabrać auto na kompleksowe naprawy powypadkowe?

Aby znaleźć miejsce, gdzie wykonywane są kompleksowe naprawy powypadkowe w Poznaniu powinniśmy poszukać dobrych warsztatów w Poznaniu, które dysponują specjalistycznym sprzętem potrzebnym do kompleksowej naprawy samochodu osobowego. Trzeba też przede wszystkim upewnić się, iż samochód nadaje się jeszcze do naprawy.

Uszkodzenie niektórych elementów auta może bowiem sprawić, że nawet naprawa wykonana przez najlepszy warsztat samochodowy w Poznaniu niewiele da i w razie wypadku samochód nie zapewni takiego samego poziomu bezpieczeństwa, jak to miało miejsce wcześniej.

Kompleksowe naprawy powypadkowe – na czym polegają?

Trudno jasno stwierdzić na czym polegają kompleksowe naprawy powypadkowe. Wszystko zależy bowiem od rozmiarów uszkodzeń i miejsc, które uległy uszkodzeniu w wyniku wypadku. Jedna z najważniejszych części to oczywiście naprawy blacharsko-lakiernicze, dzięki którym karoseria auta odzyskuje dawny wygląd i jeśli czuwa nad nią utalentowany lakiernik oraz blacharz, to ślady wypadku nie powinny być widoczne na pierwszy rzut oka. Same prace blacharsko-lakiernicze to jednak zaledwie część kompleksowych napraw powypadkowych w skład których wchodzi znacznie więcej napraw.

Jedna z najczęściej wykonywanych prac to naprawa zawieszenia, które potrafi zostać uszkodzone w wyniku uderzenia. Uszkodzeniu bardzo często ulegają też felgi oraz założone na nich opony. Nie zapominajmy o elementach podwozia, które mogą zostać zniszczone na przykład wtedy, gdy auto wskoczy na zbyt wysoki krawężnik. Znacznie rzadziej zdarzają się z kolei naprawy jednostki napędowej. Jedna z obowiązkowych napraw to z kolei kompleksowa wymiana systemu poduszek powietrznych.

Dodaj komentarz