W rolnictwie, a także ogrodnictwie niezwykle ważną rolę odgrywa przygotowanie gleby, na której zasiane będą różnego rodzaju rośliny od tych jadalnych w rolnictwie po rośliny czysto ozdobne jak w ogrodnictwie. Jedne z urządzeń służacych do przystosowania gleby to glebogryzarki ogrodowe. Czym się one różnią od kultywatorów i gdzie można je dostać?

Gdzie dostaniemy glebogryzarki ogrodowe?

Z racji na to, że glebogryzarki ogrodowe to już profesjonalny sprzęt nie ma co szukać ich w zwykłych sklepach na przykład ogrodniczych. Tam ich po prostu nie będzie, gdyż profesjonaliści tacy jak rolnicy swoje maszyny i urządzenia kupują w zupełnie innych miejscach, a dokładniej w sklepach ze specjalistycznym sprzętem.

W takim sklepie ze specjalistycznym sprzętem bez problemu można dostać glebogryzarki ogrodowe, ale też takie urządzenia jak rozdrabniacze ogrodowe, które służą do rozdrabniania gałęzi, czy też inne maszyny w postaci agregatów prądotwórczych, a nawet pługów, czy też specjalnych opryskiwaczy, które służą do opryskiwania roślin.

Co różni glebogryzarki ogrodowe od kultywatorów?

Aby zrozumieć jaka jest różnica trzeba dobrze poznać oba urządzenia. Glebogryzarka to urządzenie, które spulchnia ziemie, a jednocześnie ją odchwaszcza, a także napowietrza. Korzystając z niej możesz rozprowadzić kompost oraz torf. To, co zapewnia działanie glebogryzarce to zestaw noży, które służą do przekopywania ziemi. Obracają się one wedle własnej osi. Kultywator z kolei ma podobne zadanie, lecz ma znacznie większą moc. Zazwyczaj posiada lepszy silnik spalinowy. Do tego zęby w kultywatorze się nie obracają. Jedyne co robią to zagłębiają się i spulchniają glebę.

Główna różnica pomiędzy kultywatorem a glebogryzarką to fakt, iż glebogryzarka nie pozostawia żadnych grudek a kultywator tak. Wynika to oczywiście z tego, iż kultywator dysponuje większą mocą. Z tego powodu dobrze sprawdza się na większych przestrzeniach. Trzeba jednak po nim dodatkowo wyrównywać ziemię. Dlatego kultywator używany jest głównie przez profesjonalistów.

Dodaj komentarz