Cellulit to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Niestety dotyczy on coraz  to młodszych kobiet. Najlepszym sposobem aby się go skutecznie pozbyć są ćwiczenia na cellulit. Ważne jest, aby ćwiczenia zaczynać pomału, a następnie zwiększać ilość oraz ich tempo. Najważniejsze jest jednak to, żeby ćwiczenia na cellulit wykonywane były regularnie, ponieważ tylko wtedy osiągnie się wymarzony efekt.  Na początku warto zarezerwować na ćwiczenia kwadrans dziennie i z czasem zwiększać długość ćwiczeń. Oczywiście aby ten efekt był widoczny trzeba czasu, także trzeba uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć codziennie.

Ćwiczenia na cellulit

• krzyżowanie nóg w górze czyli tak zwane nożyce poziome – wykonuje się je leżąc na plecach z nogami wyprostowanymi do góry i wtedy robimy nożyce poziome. Powietrze wdychamy ustami przy krzyżowaniu nóg. Ćwiczenie należy wykonać w trzech seriach po czterdzieści krzyżowań nóg we właściwym dla siebie tempie z odpoczynkiem pół minutowym pomiędzy seriami. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie brzucha oraz przyczynia się do pozbycia z niego tłuszczu.
• krążenie nogą w klęku podpartym – wykonujemy je, kiedy klęczymy, podpieramy się wtedy jedną ręką oraz przychylamy w jej stronę. Drugą nogę unosimy wtedy w bok i kreślimy nią w powietrzu kółka. Plecy pozostają wówczas nieruchome. Powietrze podczas ćwiczenia wdychamy ustami, gdy krążąca noga jest w górze. Ćwiczenie należy wykonać w dwóch seriach po piętnaście krążeń w jedną, a następnie dwie serie po piętnaście krążeń w drugą stronę, we właściwym dla siebie tempie. To ćwiczenie ujędrnia oraz wzmacnia mięśnie pośladków.

Zobacz również: Kremy na cellulit – Ranking.

Przysiady na cellulit

Przysiady wzmacniają mięśnie brzucha oraz pozbywają się z niego tłuszczu. Aby prawidłowo wykonywać przysiady należy stać z rękami na biodrach i wykonać przysiad. W każdym przysiadzie należy opuścić się tak, aby uda były przynajmniej równolegle do podłoża. Powietrze wdycha się ustami podczas każdego podnoszenia się. Najlepiej zrobić piętnaście przysiadów z odpoczynkiem jednominutowym i powtórzyć to jeszcze raz.

Bieganie, a cellulit

Bieganie jest bardzo istotne, aby pozbyć się cellulitu. Należy biegać od czterdziestu pięciu minut do godziny bez przerwy i nie paść ze zmęczenia. Najlepiej biegać po różnym terenie, nie tylko po płaskim. Stopę należy stawiać zaczynając od pięty, następnie przenieść ciężar ciała na przednią część stopy i odbić się.

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

• krążenie wyprostowanych, rozchylonych nóg – ćwiczenie należy wykonać leżąc na plecach, rozchylamy wtedy nogi i kreślimy nimi kółka. Powietrze podczas ćwiczenia wdychamy ustami przy każdym powrocie nóg w stronę tułowia. Wykonujemy dwadzieścia kółek w jedną, a następnie dwadzieścia kółek w drugą stronę z odpoczynkiem jednominutowym między seriami.

Cellulit na udach jak się pozbyć

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu na udach jest pływanie stylem klasycznym, jazda konna, skoki przez płotki, jazda na nartach, taniec oraz wspinaczka.
Mamy wiele sposobów na cellulit na udach. Do najbardziej popularnych należą:

– zdrowe odżywianie,
-aktywność fizyczna,
-pilling,
-masaż.

Cellulit na udach ćwiczenia

• dociskanie ud – ćwiczenie należy wykonywać leżąc na plecach, nogi natomiast kładziemy po dwóch stronach krzesła obejmując je, a następnie dociskamy je do krzesła. Powietrze wdychamy ustami unosząc nogi. Aby ćwiczenie przyniosło efekty należy wykonać dwie serie po piętnaście ruchów z odpoczynkiem jedno minutowym.
• maskowanie wewnętrznej strony ud – ćwiczenie należy wykonywać leżąc na plecach, nogi mamy rozluźnione i rozchylone. Masujemy wewnętrzną stronę ud naciskając mocniej, gdy ręka przesuwa się w górę.

Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu

W celu pozbycia się cellulitu ćwiczenia na nic się nie zdają, jeśli będziemy je robić nieregularnie. Należy robić ćwiczenia przez pięć dni w tygodniu, a szóstego dnia biegać. Także musimy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania się oraz raz w tygodniu skorzystać z masażu. Jeśli więc połączymy regularne ćwiczenia z zdrową dietą i odpowiednią ilością snu to na pewno osiągniemy zamierzony efekt, o którym marzyliśmy.

Dodaj komentarz