Dostarczanie produktów wymagających chłodzenia przez lata było niedostępne dla branży e-commerence, ze względu na brak odpowiednich środków do utrzymania właściwej temperatury przez wystarczająco długi czas. Po wdrożeniu przez firmy kurierskie samochodów-chłodni, przyszła kolej na automaty paczkowe, których specjalne komory chłodnicze pozwalają na odbiór nawet zamrożonych produktów dokładnie wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować, bez wyczekiwania na przyjazd kuriera. Poznaj Lodówkomaty!

Innowacyjne urządzenia

Lodówkomat to urządzenie, za którego pośrednictwem możesz zamówić paczkę, wymagającą utrzymywania w odpowiedniej temperaturze – niższej niż temperatura otoczenia. Dzięki nowemu rozwiązaniu InPostu możesz bez obaw zamawiać do wyposażonych w system chłodzenia Lodówkomatów produkty.

Maszyny wyglądem zewnętrznym niczym nie różnią się od zwykłych automatów paczkowych, jednak każda komora została wyposażona w system chłodzenia i cyrkulacji powietrza, dzięki czemu spełnia warunki standardu HACCP, ukierunkowanego na zabezpieczanie i kontrolę stanu żywności.

Lodówkomaty to kolejna cegiełka w systemie logistycznym InPostu – na stronie https://strategiesprzedazy.com.pl/technologia/ przeczytasz więcej o systemie i skuteczności podejmowanych działań w branży e-commerence, które wpływają na płynność działania firm kurierskich, łatwość dostawy i odbioru paczek oraz rozwiązaniach przyczyniających się do rozwoju tej gałęzi handlu.

InPost – Lodówkomaty

Lodówkomaty to nowa odsłona producenta Paczkomatów®, która wnosi komfort zakupów na kolejny poziom. Dostosowane do przechowywania specjalnych produktów maszyny posiadają 3 strefy temperatur. Dzięki temu, w zależności od potrzeb paczki, może zostać umieszczona w skrytce o stałej temperaturze 16°C, skrytce chłodzącej do 4°C oraz wyposażonej w funkcje mrożenia do -18°C. Dzięki temu nadawanie i odbieranie paczek takich jak torty i ciasta, owoce, kwiaty, produkty mrożone, kosmetyki i leki może odbywać się bez obaw o wrażliwe na temperaturę produkty, które trafią do Ciebie dokładnie w takim stanie, w jakim powinny.

Pierwsze urządzenia pojawiły się w Warszawie i Krakowie w drugiej połowie 2020 roku. Aktualnie, z usług ponad 70 Lodówkomatów możesz skorzystać jeszcze we Wrocławiu i Łodzi.

Sprzedaż internetowa artykułów spożywczych

Firma InPost wraz z udostępnieniem paczkomatów zdecydowała się na współpracę z przedsiębiorstwami z branży spożywczej, które w ramach swoich usług zapewniają dostarczanie zakupów do swoich klientów. Z Lodówkomatu możesz odebrać rzeczy zakupione m.in.: przez Auchan Direct, w przedsiębiorstwie Janas i Tłocznia Chocznia, w cateringach Body Chief, Karma, Zdrowy Projekt, cukierni Zdrowe Słodkie i Batida. Ponadto, jeśli zamawiasz kosmetyki lub korzystasz z usług poczty kwiatowej, również będziesz mieć możliwość poznania zalet Lodówkomatu, w którym będą na Ciebie czekać produkty wrażliwe na zmiany temperatur i potrzebujące chłodzenia dla zachowania świeżości i prawidłowych właściwości.

Dodaj komentarz