Dla wielu mężczyzn bujna i zadbana broda to jedna z największych oznak męskości, a także niezwykle kluczowy element w męskiej elegancji. Mało kto ma jednak takie predyspozycje genetyczne, by móc zapuścić stylową i piękną oraz zdrową brodę bez jej pielęgnacji. Jak więc dobrze dbać o zarost i jakie zasady pielęgnacji brody powinien znać każdy mężczyzna, który chce ją zapuścić?

Dbanie o zarost — od czego zacząć?

Dla wielu mężczyzn najtrudniejszym etapem jest rozpoczęcie przygody z pielęgnacją brody. Marzy im się stylowy i zadbany zarost, który jest w modzie, lecz nie wiedzą zbytnio jak zacząć, by móc osiągnąć tak pożądany efekt. To, co powinni wiedzieć tacy mężczyźni to fakt, iż pielęgnacja brody nie jest wcale trudna, a do tego składa się z takich czynności, że wejdzie ona w nawyk w niezwykle krótkim czasie i pielęgnacja brody stanie się wręcz codziennym rytuałem.

Jak dbać o zarost — najważniejsze to dobre kosmetyki

Podstawa w dbaniu o zarost to zakup dobrych kosmetyków. Należy do nich przede wszystkim dobry szampon do włosów na brodzie. Specyfików, na które warto postawić, jest jednak znacznie więcej. Jednym z lepszych jest olejek do brody, który pomoże w dostarczeniu jej wszystkich potrzebnych składników odżywczych, dzięki którym może ona zdrowo i równomiernie rosnąć. Dobre są także wszystkie specyfiki, które pozwalają na jej zmiękczenie oraz odżywienie. 

Jak dbać o zarost — które akcesoria kupić?

Kosmetyki nic nie dadzą, jeśli dodatkowo nie postawimy na odpowiednie akcesoria do brody. Najważniejsze akcesorium, które powinien mieć każdy mężczyzna zapuszczający brodę to szczotka. Najczęściej polecana jest szczotka wykonana z naturalnego włosia dzika. Jest ona bowiem wystarczająco delikatna dla włosów brody, które wcale nie należą do bardzo mocnych i trzeba się z nimi obchodzić z odpowiednią dozą delikatności. 

Jak dbać o zarost — jakie czynności wykonywać?

Gdy posiadamy już wszystkie kosmetyki, a także akcesoria przydatne do pielęgnacji brody pora przejść do właściwych czynności pielęgnacyjnych, które pozwolą nam o nią zadbać. Podstawowa to regularne jej mycie z wykorzystaniem specjalnego szamponu. Jest ono konieczne, gdyż należy każdego dnia pozbyć się z brody zanieczyszczeń, które są przez nią zbierane w praktycznie każdym momencie. 

Oprócz mycia warto też regularnie brodę podcinać. Jeśli stanie się ona dłuższa to najlepszą osobą, która nam w tym pomoże, będzie fryzjer, a dokładniej barber, który na podcinaniu bród zna się jak mało kto. Oprócz tego nie zapominajmy o regularnym szczotkowaniu brody. 

Dodaj komentarz