Koloryzacje to nieodłączny element funkcjonowania wielu kobiet. To właśnie dzięki nim mogą poczuć się pięknie oraz pewnie. Zdecydowanie większości taki efekt zapewnia brąz. Jakie jego odcienie są teraz w modzie? Odpowiadamy.

Farba do włosów brąz — koniakowy

Koniak to nie tylko ulubiony przez niektórych trunek, ale również farba, którą pokochały tysiące kobiet. Jest to odmiana brązu, która posiada w sobie zdecydowanie większe stężenie żółci. W ten sposób uzyskuje się ciepło koloru, które doceniane jest głównie przez kobiety mieszące się w typie urody określanej jako wiosna oraz jesień.

Warto podkreślić, że nie jest to farba blond, ponieważ zawiera w sobie również elementy pigmentu czerwonego, który wzbogaca jej intensywność.

Dla kogo jest brąz koniakowy? Będą to kobiety, które kochają styl retro oraz dawne style ubierania się. Jest on wyrazisty oraz dobrze podkreśla piegi i zielone kolory oczu. Sprawdza się w szczególności na sezony jesienne, jednak wiele kobiet decyduje się na niego również całym rokiem.

Farba do włosów brąz — czekolada

Farba do włosów brąz czekoladowy to kolejny wariant, na który warto się zdecydować. Jest on intensywny oraz przypomina nieco kawowy, jednak jest delikatnie jaśniejszy. Sprawdzi się między innymi do osób, które posiadają piwny oraz brązowy kolor oczu, ponieważ nadaje spójności twarzy.

Czekoladowy brąz często wybierany jest w salonach fryzjerskich, ponieważ należy do najchętniej wybieranych przez klientów. 

Farba do włosów brąz — ciemnokakaowy

Farba ciemnokakaowa to podobnie jak czekoladowy brąz bardzo intensywny kolor, który jest głęboki ze względu na swoją ciemność. Na wstępie należy zaznaczyć, że nie jest on polecany każdemu. Może skutecznie postarzeć szczególnie osoby po 50 roku życia, u których obserwuje się już siwienie włosów.

Ciemnokakaowy to kolor, który z jednej strony jest kasztanowy, jednak z drugiej zawiera większą ilość bordowego pigmentu, który zdecydowanie widoczny jest pod słońcem.

Farba do włosów brąz — rubinowy

Inną farbą, na którą można się zdecydować w brązie, jest niezastąpiony rubin. Jest on głęboko czerwony, co w połączeniu z brązem daje efekt wyrazistego koloru. Jest on polecany głównie osobom młodym, ponieważ jest w stanie dodać kilku lat. Dobrze dobrana intensywność może doskonale wpłynąć na ciemną karnację w przypadku urody typu lato. Warto się na niego zdecydować szczególnie wtedy, gdy nasze włosy naturalnie się kręcą.

Dodaj komentarz