Czy posiadasz telewizor, ale nie wiesz, w jakim jest stanie? Martwisz się, że być może nie działa tak dobrze jak kiedyś? Najwyższy czas, aby się o tym przekonać. Najlepszym sposobem na to jest sprawdzenie stanu telewizora. Sprawdzając stan telewizora, dowiesz się, co jest z nim nie tak i czy przed ponownym uruchomieniem konieczne są kosztowne naprawy. Zanim jednak zaczniesz szukać miejsc, w których telewizor może być uszkodzony lub wymagać naprawy, wykonaj pięć prostych czynności, które Ci w tym pomogą.


Sprawdź przewód zasilający

Jeśli telewizor się nie włącza, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest sprawdzenie przewodu zasilającego. Upewnij się, że jest on pewnie podłączony do gniazdka ściennego i że używasz odpowiedniego napięcia. Wiele osób zakłada, że korzysta z odpowiedniego napięcia tylko dlatego, że znajduje się we własnym domu lub miejscu pracy. Może to jednak nie być prawdą, jeśli mieszkasz w innej części świata i próbujesz korzystać z innego gniazdka ściennego. Większość producentów podaje szczegółowe informacje na temat przewodu zasilającego i sposobu jego używania, dlatego należy zapoznać się z instrukcją obsługi telewizora.

Upewnij się, że wszystkie połączenia są bezpieczne

Jeśli występują problemy z przewodem zasilającym, należy również upewnić się, że wszystkie inne połączenia są dobrze dokręcone. Może to dotyczyć kabla audio/wideo (A/V), złącza USB/zasilania oraz połączenia antenowego. Należy również upewnić się, że antena została prawidłowo podłączona do tylnej części telewizora. Jeśli używasz anteny, która była częścią oryginalnego opakowania, upewnij się, że jest ona skierowana w odpowiednim kierunku (np. pionowo, a nie poziomo). Warto również dwukrotnie sprawdzić, czy kabel antenowy jest w pełni podłączony do telewizora, a nie tylko częściowo.

Przystępując do prac technicznych, odpowiednio się przygotuj! Wyposaż się w rękawice i ubranie robocze i chroń swoje ciało przed zagrożeniami! Te i wiele więcej produktów ochrony ciała znajdziesz na https://aveon.pl 

Sprawdź, czy nie ma śladów zużycia

Jeśli telewizor nie wykazuje żadnych oznak zużycia, nadszedł czas, aby przeprowadzić jego dokładną inspekcję. W tym czasie należy również upewnić się, że tylna pokrywa telewizora nie jest uszkodzona lub nie ma jej wcale. W tym miejscu mogą być bowiem umieszczone niektóre kable i części. Zacznij od otwarcia telewizora i zbadania jego wnętrza. Prawdopodobnie będziesz chciał usunąć kabel A/V i antenę, aby zwolnić więcej miejsca. Upewnij się, że wewnątrz telewizora nie ma kurzu ani zanieczyszczeń. Warto również sprawdzić zewnętrzną stronę telewizora (np. krawędzie, narożniki itp.). Upewnij się, że telewizor nie jest do niczego przyklejony (np. do podłoża, sufitu, ściany itp.).

Dowiedz się, czy winny jest kurz

Jeśli telewizor nie wykazuje żadnych oznak zużycia, czas przeprowadzić jego dokładną inspekcję. Należy również upewnić się, że tylna pokrywa telewizora nie jest uszkodzona lub nie ma jej wcale. W tym miejscu mogą być bowiem umieszczone niektóre kable i części. Zacznij od otwarcia telewizora i zbadania jego wnętrza. Prawdopodobnie będziesz chciał usunąć kabel A/V i antenę, aby zwolnić więcej miejsca. Upewnij się, że wewnątrz telewizora nie ma kurzu ani zanieczyszczeń. Warto również sprawdzić zewnętrzną stronę telewizora (np. krawędzie, narożniki itp.). Upewnij się, że telewizor nie jest do niczego przyklejony (np. do podłoża, sufitu, ściany itp.).

Sprawdź tylną część telewizora

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby kurz lub zanieczyszczenia spowodowały jakiekolwiek uszkodzenia, warto sprawdzić tylną część telewizora. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki zużycia, nadszedł czas na naprawę. Tylna pokrywa może być pęknięta, może być wygięta lub coś mogło zostać włożone do środka. W każdym razie warto to jak najszybciej sprawdzić.

Chroń swoje ciało i dłonie! Zamów rękawice robocze już dzisiaj, te znajdziesz w renomowanych sklepach BHP

Wnioski

Telewizory to wspaniałe urządzenia, ale nie są niezniszczalne. Jeśli coś pójdzie nie tak, trzeba to jak najszybciej naprawić, ponieważ może się to łatwiej uszkodzić lub zepsuć. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać stan telewizora. Jeśli jednak nie wiesz, od czego zacząć, nie martw się – jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc! Wykonaj pięć prostych kroków, a szybko sprawdzisz stan telewizora.

Dodaj komentarz