Przewijanie silnika to usługa polegająca na przebudowie silnika elektrycznego. Celem tej usługi jest przywrócenie właściwych parametrów silnika – może to być konieczne w różnych okolicznościach. Korzysta się z tego rozwiązania między innymi wtedy, gdy dane urządzenie ulegnie awarii lub przegrzaniu. Na czym w praktyce polega przewijanie silnika?

Na czym polega przewijanie silnika?

Sam proces przewijania silnika – inaczej nazywany przezwajaniem – polega na wymianie jednego lub kilku uzwojeń na nowe, ewentualnie także na wymianie lub naprawie niektórych innych elementów silnika – tłumaczy pracownik formy, która oferuje serwis silników elektrycznych w Poznaniu. Te mogą mieć nawet do kilku tysięcy zwojów, które są nawinięte na żelaznym rdzeniu. Jeśli któreś z tych uzwojeń ulegnie przepaleniu, silnik przestaje działać lub nie jest w stanie osiągać odpowiednich parametrów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie ich wymiana.

Przewijanie silnika – kiedy jest potrzebne?

Przewijanie silników może być stosowane w wielu sytuacjach, ale najczęściej wykorzystuje się je wtedy, gdy trzeba naprawić silnik urządzeń, w których zakup nowych jest trudny lub niemożliwy. Zdarzają się również sytuacje, w których koszt nowego silnika jest zbyt wysoki w porównaniu z ceną jego przezwojenia. W praktyce jednak przewijanie silników w Poznaniu jest najczęściej stosowane po prostu dlatego, że nie ma potrzeby wymiany całego silnika – wystarczy wymienić tylko część jego elementów, żeby znacznie poprawić jego sprawność i znacząco wydłużyć żywotność.

Zabieg ten wykonuje się przede wszystkim w urządzeniach elektrycznych używanych w gospodarstwach domowych. Zaliczamy do nich wszelkiego rodzaju roboty kuchenne, takie jak Thermomix. W ich przypadku przewinięcie silnika jest znacznie tańsza – a co za tym idzie również bardziej opłacalne – niż wymienienie go na nowy. Z takiego rozwiązania, najmocniej cieszy się więc portfel właściciela danego urządzenia elektrycznego.

Dodaj komentarz