Matura to jeden z najważniejszych etapów życia młodego człowieka. Od jej wyników zależy decyzja o przyjęciu na upragnione studia, spełnienie przyszłościowych planów i marzeń. To dlatego egzamin ten jest jednym z bardziej stresujących wydarzeń w okresie szkolnym. Język angielski jest obowiązkowym przedmiotem maturalnym, należy więc odpowiednio przyłożyć się do utrwalenia materiału. Jakie są najlepsze na to sposoby?

Dodatkowe zajęcia angielskiego przed maturą – czy warto?

Każda inwestycja w wiedzę i swoje umiejętności jest grą wartą świeczki. Nie należy natomiast zapominać, że nawet najlepsze lekcje angielskiego nie nadrobią braków, jeśli uczeń nie będzie miał chęci i motywacji do uzupełniania wiedzy. Jeśli jednak czujesz, że tradycyjne lekcje w szkole nie przekładają się na biegłe korzystanie z angielskiego, warto wesprzeć się pomocą specjalistów. Pomoże to uniknąć dodatkowego stresu i wpłynąć na lepsze wyniki testu dojrzałości. Jaką formę zajęć wybrać?

Angielski przed maturą w szkole językowej

Jeśli chcesz mieć pewność, że sposób przekazywania wiedzy językowej będzie owocny, wybierz zaufaną szkołę językową. Pierwszorzędnym zadaniem takich placówek jest wypracowanie w uczniach refleksu językowego, pozwalającego na swobodne użytkowanie angielskiego pisemnego i mówionego.

Angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ dzięki niestandardowym metodom nauczania, jest w stanie nadrobić dotychczasowe braki, aby nawet matura ustna nie przysparzała zbędnego stresu. Doświadczeni lektorzy pomogą zrozumieć język angielski bez niepotrzebnego wkuwania reguł gramatycznych.

Nauka angielskiego w wolnym czasie

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się wesprzeć zajęciami szkoły językowej, czy utrwalisz wiedzę na własną rękę, nie zapominaj o osłuchiwaniu się z językiem. Możesz robić to wykorzystując swój wolny czas. Kiedy chcesz obejrzeć film wybierz ten z napisami, jeśli czujesz się na siłach nawet w całkiem oryginalnej wersji językowej. Bezsensowne surfowanie po internecie zamień na interaktywne ćwiczenia online lub wirtualne rozmowy z obcokrajowcami. Takie zajęcia pozwolą na utrwalenie dotychczasowych wiadomości i zaczerpnięcie nowego słownictwa.

Dodaj komentarz