Rekruterzy w ostatnim czasie bardzo często zgłaszają problemy ze znalezieniem specjalistów. Wszystko przez rynek pracownika – takie miano zyskał rynek w Polsce kilka lat temu. Pandemia wywołana wirusem Covid-19 wcale nie wpłynęła na wzrost bezrobocia w Radomiu. To bardzo dobra wiadomość. Zanim jednak wybierzesz radomski rynek pracy, przeczytaj nasz artykuł. Co trzeba o nim wiedzieć o rynku pracy w Radomiu?

Gospodarka w Radomiu

Radomska gospodarka jest oparta na przemyśle. W ramach tej gałęzi produkowane są części metalowe, maszyny, urządzenia, broń i sprzęt elektroniczny. Na uwagę zasługuje również fakt, że w Radomiu rozwija się przemysł budowlany, motoryzacyjny, spożywczy i automatyczny. Radom jest także miejscem wielu firm świadczących usługi. W ramach tej gałęzi przemysłu można zatrudnić się w contact center, usługach finansowo-księgowych czy IT. Wiele młodych osób oczywiście najchętniej aplikuje swoje CV do firm działających w branży technologii i usług informatycznych z uwagi na największe zarobki.

Rynek pracy w Radomiu

Radom należy do grupy największych miast położonych w województwie mazowieckim. Najwięcej zakładów pracy funkcjonuje oczywiście w samej stolicy, jednak Radom również może się pochwalić dobrą sytuacją na rynku pracy. Pracy w tym mieście nie brakuje, a wiele przedsiębiorstw cały czas się rozwija, zdobywając nowe kontrakty z zagranicznymi firmami. Biorąc pod uwagę sytuację rynkową, można stwierdzić, że praca w Radomiu dla nowych osób jest pewna.

Pracodawcy w wyniku dynamicznego rozwoju potrzebują pracowników od zaraz. Aby zachęcić nowych pracowników do zatrudnienia właściciele przedsiębiorstw, muszą wprowadzać dodatkowe gratyfikacje. Obecnie radomski rynek pracy bardzo dobrze funkcjonuje, a widać to zwłaszcza w kontekście poprzednich lat. Przykładowo w 2003 roku bezrobocie w tym mieście kształtowało się na poziomie 30%. Od 2006 roku poziom bezrobocia sukcesywnie malał. W 2016 roku bezrobocie sięgało już tylko 15%, natomiast w 2021 roku zmalało do 12%. Nie jest to wynik pozytywny, ponieważ na tle dużych miast jest on nadal bardzo wysoki, jednak w kontekście poziomu bezrobocia z 2003 r. widać, że zaszły pozytywne zmiany i mieszkańcom Radomia żyje się lepiej.

Jak znaleźć pracę w Radomiu?

Malejące bezrobocie to doskonała sytuacja dla osób, które świeżo ukończyły edukację i aktywnie szukają pracy w swoim mieście. Często jednak się zdarza, że pomimo wysłania dużej liczby CV do przedsiębiorców odpowiedzi dostajemy po kilku miesiącach. Jeśli szukasz pracy, to uważnie przeczytaj tę część artykułu. W dobie internetu najlepiej szukać pracy za pomocą portali z ogłoszeniami o pracę. Ogłoszenia na takich portalach umieszcza coraz więcej radomskich przedsiębiorców, chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób z danym wykształceniem. Na takich portalach również jako kandydat możesz ogłaszać, że poszukujesz pracy w Radomiu. Internet daje ogromne możliwości w różnych dziedzinach życia m.in. w przypadku szukania pracy.

Dodaj komentarz