Rynek kosmetyków, które są przeznaczone do dbania o skórę twarzy, jest niesamowicie bogaty i znajdziemy na nim wiele rodzajów kosmetyków. Z tego powodu wiele osób, które kompletują zwój zestaw kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, ma spory dylemat i nie do końca wie, co wybrać. Który kosmetyk lepiej się sprawdzi, pianka czy może żel do mycia twarzy?

Pianka do mycia twarzy — czym jest, co ją charakteryzuje?

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk o lekkiej i dość przyjemnej konsystencji, który opiera się na substancjach powierzchniowo czynnych. Pianki są przystosowane przede wszystkim do cery wrażliwej, czy też skłonnej do podrażnień, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet przez osoby z bardzo delikatną cerą. 

Pianki do mycia twarzy mogą być przeznaczone tak naprawdę do każdego typu cery. Znajdziemy wiele ich odmian na przykład w drogeriach, gdyż to do jakiego rodzaju cery dobrze pasować będzie taka pianka, zależy przede wszystkim od zastosowanych substancji aktywnych. W wypadku cery suchej, wrażliwej czy też alergicznej najlepiej jest zwracać uwagę na produkty, które zawierają takie substancje jak woda różana, ekstrakt z rumianku, czy też D-pantenol. Osoby mające cerę tłustą lub mieszaną powinny z kolei szukać pianek z substancjami takimi jak kwas salicylowy, łopian, cynk bądź rozmaryn. 

Żel do mycia twarzy — czy jest lepszy od pianki?

Kosmetyk, jakim jest żel do mycia twarzy, różni się od pianki przede wszystkim konsystencją. Jest on bowiem znacznie gęstszy, przez co rozprowadzanie żelu może być trudniejsze dla osób, których skóra jest mocno przesuszona i skłonna do podrażnień. Poza tym żel nie różni się wiele od pianki do mycia twarzy. 

Do produkcji obu tych kosmetyków używa się bowiem podobnych substancji aktywnych, a także innych składników mających pozytywny wpływ na cerę. Największa różnica dotyczy więc tego, jak dbać o cerę z udziałem poszczególnego kosmetyku. 

Jak poprawnie używać żelu do mycia twarzy? 

Używanie żelu do mycia twarzy powinno być jedną z podstawowych czynności wykonywanych w trakcie codziennej pielęgnacji cery. Dokładne oczyszczenie skóry powinno nastąpić po zmyciu makijażu. Wtedy należy delikatnie rozprowadzić żel po powierzchni twarzy, szyi, a także dekoltu używając w tym celu kolistych ruchów.

Gdy żel zostanie rozprowadzony, substancje aktywne zaczną działać i pomogą w pozbyciu się zabrudzeń. Trzeba go jednak jeszcze zmyć, używając w tym celu letniej wody. Następnie wystarczy już tylko osuszyć skórę. Do tego używa się ręcznika i bardzo delikatnie osusza się całą skórę. 

Dodaj komentarz