Notariusz jest osobą, do której udajemy się w delikatnych sprawach. To nie tylko kwestia podziału majątku, spisania testamentu, ale również sprawy mogą dotyczyć prowadzenia własnej firmy. Poszukiwanie dobrego notariusza nie jest łatwą kwestią. Na co zwracać uwagę podczas wyboru? Jakie cechy powinien mieć dobry notariusz?

Jak wybrać dobrego notariusza?

Poszukiwania notariusza, warto zacząć od wyboru odpowiedniej kancelarii notarialnej. Ważne, by sprawdzić jej profil prowadzenia spraw. Każdy notariusz w Olsztynie zadba o nasze sprawy, ale musimy pamiętać, że każdy z nich specjalizuje się w innych kwestiach. Jeden będzie specjalizował się w prawie majątkowym, inny rodzinnym, a jeszcze inny w sprawach firmowych. W zależności od tego, co chcemy załatwić, należy udać się do odpowiedniego notariusza. Przed wyborem notariusza, warto przeprowadzić reaserch. Można popytać rodziny i znajomych, czy nie mogą polecić konkretnej osoby. Tego typu polecenia to najlepsza droga poszukiwań. Szukając w internecie, warto sprawdzić opinie innych osób. To ułatwi podjęcie decyzji. Decyzję o współpracy z danym notariuszem, najlepiej podjąć po bezpośrednim kontakcie. Nic tak nie pomaga wyrobić sobie opinii na czyjś temat, jak spotkanie twarzą w twarz.

Dobry notariusz, czyli jaki?

Wybór kancelarii notarialnej jest ważny, by nasze sprawy były odpowiednio załatwione. Dobry specjalista, powinien odznaczać się dużą wiedzą i doświadczeniem. Kancelaria notarialna w Olsztynie zatrudnia notariuszy z wiedzą z zakresu prawa notarialnego, ale również obdarzonych kompetencjami miękkimi. To właśnie od nich zależy, jak ułoży się współpraca. Notariusz, jako osoba pracując z ludźmi powinien umieć chłodno osądzić sytuację, wspierać swoich klientów, szukając jednocześnie najlepszego rozwiązania. Notariusz musi umieć stworzyć odpowiednią aurę prywatności. Dobry notariusz powinien działać szybko i sprawnie. Powinien chętnie odpowiadać na pytania klienta i udzielać wyczerpujących odpowiedzi. Ważną cechą jest neutralność. Nie powinien angażować się emocjonalnie w sprawy klienta.

Dobry notariusz, jasno określa warunki współpracy, odpowiada na pytania, wyjaśnia nieścisłości. Współpraca z nim jest jasna i klarowna.

Dodaj komentarz