Wybór wśród fotelików jest duży i nie brak fotelików ekonomicznych oraz tych z podziałem na kryteria wagowe. Najnowsze przepisy mówią, że przy wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego należy kierować się przede wszystkim wzrostem i wagą dziecka. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo najmłodszych. Decydując się na zakup odpowiedniego fotelika samochodowego trzeba ocenić z jakich materiałów jest wykonany fotelik, czy posiada odpowiednie zabezpieczenia oraz certyfikaty i atesty bezpieczeństwa oraz czy jest miękki i wygodny dla dziecka.

Wiele fotelików na rynku posiada niezbędne wymagania i atesty bezpieczeństwa oraz zgodę potrzebną do dopuszczenia fotelika do sprzedaży. Takim fotelikiem jest Avionaut MaxSpace, który spełnia normę i-Size. Jest to fotelik z homologacją, przeznaczony dla dzieci od 4 – 12 lat z wagą od 15 – 36 kg, nadaje się do korzystania przez dziecko na wiele lat, a podróżowanie w nim jest przyjemne. Podczas użytkowania każdy pozna jak doskonale wykonany jest to fotel. Oprócz wspomnianych norm, fotelik posiada także rygorystyczny unijny atest w kategorii ECE R44/04, co potwierdza jak bezpieczny jest to model fotelika samochodowego.

Montaż fotelika Avionaut MaxSpace jest niezwykle prosty i przyjemny, tym bardziej dzięki złączom ISOFIX, które można w łatwy sposób połączyć z zaczepami znajdującymi się w kanapie samochodu. Dzięki takiemu systemowi fotelik nie przesuwa się na boki, jest po prostu idealnie zamontowany i stabilnie trzyma się na miejscu. Pasy samochodowe można w bezpieczny sposób poprowadzić przy pomocy prowadnic, które mają kolor zielony.

Bezpieczeństwo dziecka w foteliku MaxSpace zapewnia także odpowiednio wzmocniona skorupa ze wzmocnionymi bokami oraz z elementem energochłonnym, który montowany jest z boku fotelika od strony drzwi samochodu. Dzięki temu wynalazkowi, siła uderzenia w przypadku kolizji jest pochłaniana przez ten boczny element, dziecko w czasie kolizji bocznej jest chronione wewnątrz pojazdu.

Z uwagi na to, że Avionaut jest fotelikiem rosnącym z dziećmi w wieku od 4 – 12 roku życia, wyposażony jest w regulowany zagłówek. Jest on odpowiednio wyprofilowany do głowy dziecka, a ustawiony na odpowiedniej wysokości, całkowicie ją chroni. Zagłówek posiada również praktyczną funkcję podparcia główki, podczas snu dziecka. Regulowane jest również pochylenie siedziska, co okaże się przydatne mniejszym dzieciom, z pewnością wpłynie to pozytywnie na wygodny odpoczynek lub drzemkę dziecka.

Dodaj komentarz