Spośród urządzeń, które są bardzo przydatne w domu czy też działce podczas przeróżnych prac remontowych lub konstrukcji mebli i tym podobnych rzeczy jedno z najbardziej podstawowych narzędzi to wiertarko-wkrętarka. Gdzie znaleźć takie urządzenie i jak wybrać najlepszą wiertarko-wkrętarkę?

Do czego służy wiertarko-wkrętarka?

Jak sama nazwa wskazuje urządzenie takie jak wiertarko-wkrętarka firmy Bosch to urządzenie, które potrafi wywiercać otwory bądź wkręcać różnego rodzaju śruby. Świetnie przydaje się więc podczas prac remontowych, czy też wykończeniowych. Z pomocą zamontowanego wiertła mogą one umożliwić montaż telewizora, obrazu czy półki naściennej.

Na rynku znajdziemy kilka typów wiertarko-wkrętarek, które różnią się takimi detalami jak na przykład obecnością mechanizmu udarowego. Wiertarka udarowa Bosch to wybór dla osób, które z pomocą takiego urządzenia maja zamiar wywiercać otwory w takich materiałach jak beton, kamień czy też w materiałach ceramicznych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wiertarko-wkrętarki?

Odpowiedni dobór wiertarko-wkrętarki jest niezwykle ważny, gdyż zapewnia przede wszystkim wyższy komfort pracy. Pierwsza ważna kwestia to to, czy ma to być urządzenie akumulatorowe, czy działające na kabel. W wypadku, gdy prace odbywają się w terenie lub na dużych przestrzeniach lepiej sprawdzą się wiertarki akumulatorowe. Tutaj trzeba jednak zwrócić uwagę na rodzaj akumulatora. Najpopularniejsze są litowo-jonowe, gdyż są najlżejsze i najbardziej wydajne umożliwiając komfortową pracę. Dobra alternatywa to akumulatory niklowo-cynkowe.

Inna ważna kwestia to obecność mechanizmu udarowego. Wiertarki udarowe to konieczność przy wierceniu w betonie, czy kamieniu. Jeśli wiertarka ma jednak służyć do wywiercania otworów w drewnie, metalu czy też tworzywie sztucznym warto postawić na wiertarkę bezudarową lub taką, w której mechanizm udarowy można włączać i wyłączać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jego obecność oznacza większą masę, a co za tym idzie niższy komfort.

Dodaj komentarz