Właściwy montaż telewizora może wymagać zastosowania uchwytu. Dotyczy to w większości telewizorów wiszących. Uchwyt powinien zapewniać stabilność niezależnie od położenia. Dobrze jest, jeśli dodatkowo posiada regulację, co pozwala uzyskać odpowiedni kąt nachylenia ekranu.

Jakie uchwyty do telewizora można kupić?

Duży wybór różnych uchwytów do telewizora oferują sklepy związane z branżą RTV i skupione na zapewnianiu klientom najwyższej jakości. Poszukiwania można zacząć od sklepu F.H.U.Bols Krzysztof Detnerski, w którym dostępne są uchwyty ścienne, sufitowe oraz biurkowe. Umożliwiają umocowanie TV w najlepszej możliwej pozycji.

W wielu mieszkaniach telewizor wciąż zajmuje miejsce na półce lub jest ustawiany na specjalnym stojaku. Jest to pewne rozwiązanie, ale często generuje dodatkowe problemy. Trzeba uważać na ewentualne poruszenia meblem lub stojakiem. Uchwyt do telewizora sprawi, że w pomieszczeniu zrobi się przestronniej.

Uchwyty do telewizora – różne rodzaje

Telewizor w mieszkaniu można umieścić na ścianie, suficie, czasem też w obrębie mebla za pomocą różnych uchwytów. Są to specjalnie przystosowane uchwyty do telewizora z odpowiednim udźwigiem. Co prawda nowoczesne telewizory są znacznie lżejsze niż niegdysiejsze modele z dużą obudową, ale i tak trzeba je solidnie przymocować.

Najpopularniejsze uchwyty ścienne umożliwiają mocowanie na ścianach. Zdecydowanie ten właśnie typ uchwytu obecny jest w większości mieszkań. Zawiera śruby i rączkę, dzięki czemu mocno łączy ścianę i telewizor. To rodzaj wieszaka. Modele pozwalają na regulację – jest ona tym łatwiejsza, im nowocześniejszy będzie uchwyt.

Uchwyty do telewizora na sufit i mebel

Niektórzy decydują się na montaż telewizora na suficie. Jest to rozwiązanie podyktowane wygodą albo brakiem miejsca w przestrzeni ścian. Na suficie montuje się TV również wtedy, gdy nie da się solidnie wkręcić śrub w ścianę. Ważne jest, by uchwyty do telewizora były odpowiednio solidne.

Podsumowując, istnieje wiele możliwości montażu telewizora w mieszkaniu. Wykorzystuje się w tym celu różne rodzaje uchwytów. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania uchwytu oraz wytrzymałość ściany.

Dodaj komentarz