Tapioka to produkt występujący najczęściej pod postacią mąki lub perłowych kulek. Swoimi właściwościami przypomina kaszę, a uzyskuje się ją z bulw tropikalnego manioku. Co warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym jest tapioka – granulki?

Popularna tapioka sklep internetowy jest dostępna zazwyczaj w postaci granulek. Stosuje się je do zagęszczania zup oraz sosów. Tapioka może także posłużyć jako składnik do wielu deserów opartych na mleku z dodatkami świeżych owoców, na przykład malin lub truskawek. Tworzy się z jej udziałem także popularne puddingi w których używa się egzotycznych dodatków w postaci wiórków kokosów.

Ogromną zaletą tapioki w formie granulek jest łatwość i szybkość w przygotowaniu dowolnego deseru. Wystarczy wsypać ją do dużego, szklanego naczynia, a następnie zalać mlekiem roślinnym lub kokosowym, aby potem odstawić do kilka godzin do lodówki. Można także dodać cukier trzcinowy nierafinowany, aby uzyskać bardziej wyrazisty smak. Na koniec wystarczy udekorować taki napój malinami lub innymi słodkimi owocami. Powstaje w ten sposób niezwykły deser o mocno żelowej strukturze.

Czym jest tapioka – mąka?

Tapioka może być także stosowana jako zamiennik klasycznej mąki. W takim przypadku można jej używać do zagęszczania różnego rodzaju potraw, na przykład musów lub kisieli. Posiada szereg wartości odżywczych, w tym niezwykle cenne witaminy z grupy B. Ceniona jest także za zestaw ważnych składników mineralnych, w tym potas, wapń oraz żelazo.

Po tapiokę sięgają zwłaszcza osoby, które planują się odchudzać, ponieważ po ugotowaniu, w 100 gramach tego produktu znajduje się zaledwie około 150 kalorii. Należy mieć świadomość tego, że jej naturalną właściwością jest pochłanianie wody. Tym samym zwiększa ona swoją objętość w trakcie gotowania.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tapioka jest wykorzystywana także do produkcji kosmetyków do pielęgnacji ciała. Dysponuje właściwościami regenerującymi zaczerwieniony i podrażniony naskórek. Ze względu na dużą zawartość cennych witamin i mikroelementów używa się jej także do produkcji suplementów diety.

Dodaj komentarz