Łazienka angielska to marzenie wielu osób, lecz jej urządzenie wcale nie musi być prostym zadaniem. Co powinno się więc o tym wiedzieć?

Łazienka angielska – zacząć należy od przestrzeni

Jednym z najważniejszych zadań architektury wnętrz jest z pewnością dostosowywanie wystroju i wyglądu danych pomieszczeń w taki sposób, by w możliwie jak najlepszy sposób zagospodarować dostępną przestrzeń i nie przytłoczyć jej zbędnymi elementami. Nie każdy styl nada się bowiem do małych pokoi, tak samo zresztą jak niektóre style nie odnajdą się najlepiej w większych pomieszczeniach. Jak zaś sytuacja wygląda w kontekście takiego stylu, jak łazienka angielska? W tym przypadku mamy do czynienia z wystrojem, który bardzo lubi przestrzeń – jest on bowiem wzorowany na pałacowych łazienkach. Według ekspertów minimum, od którego możliwe jest wykonanie odpowiedniego projektu łazienki w stylu angielskim, jest około 10 metrów kwadratowych oraz więcej.

Kolorystyka i umeblowanie łazienki angielskiej ma olbrzymie znaczenie

W przypadku łazienki angielskiej rządzić musi przestrzeń, lecz ta oczywiście powinna być odpowiednio zagospodarowana. Pod kątem barw najczęściej będzie tutaj rządzić biel, która jednak musi zostać odpowiednio przełamana przez dodanie innych, kontrastujących barw. Najczęściej do tego zadania wykorzystuje się czerń czy beż, a także błękit, purpurę czy róż. W przypadku mebli bardzo często wykorzystuje się wracające do łask baterie czy grzejniki retro, a także wanny na nogach, nierzadko ustawione przy samym oknie. Są to najważniejsze cechy tego stylu, oczywiście wraz z pozłacanymi elementami.

Gdzie szukać pomocy w kwestii projektowania odpowiedniej łazienki angielskiej?

Potrzebujesz znaleźć odpowiedni projekt łazienki angielskiej, lecz nie jesteś przekonany do istniejących już aranżacji? Warto udać się do specjalisty w tym temacie, który nie tylko oceni, czy twoja łazienka właściwie nadaje się do takiego wystroju, ale również stworzy wyjątkowy projekt i zaplanuje wszystkie ruchy od początku do końca.

Dodaj komentarz