Korzystanie przydomowego szamba to przykra codzienność w wielu gospodarstwach domowych. Do dziś istnieje wiele niewielkich wiosek, czy też nawet części miast i miejscowości, w których nie ma sieci kanalizacyjnej i szambo betonowe to jedyny sposób na odprowadzanie ścieków z budynku. Co warto wiedzieć o szambach betonowych?

Kiedy konieczne jest skorzystanie z szamba?

Sytuacja, w której konieczne jest szambo betonowe w Grójcu, to oczywiście brak dostępu do sieci kanalizacyjnej. Wtedy odpady wciąż trzeba gdzieś odprowadzać i jedyna legalna możliwość to ich legalne magazynowanie w szambie, a następnie zamawianie jego oczyszczania. Wtedy firma zajmie się dalszą utylizacją ścieków z szamba.

Jest to najczęściej spotykana sytuacja, w której trzeba zamontować szambo betonowe w Mazowieckim na terenie swojej posesji, to powinniśmy poszukać dobrej firmy, która zajmuje się montażem szamb betonowych. Jest to bardzo ważne, gdyż szambo należy odpowiednio założyć i wykonać by mogło właściwie spełniać swoją rolę.

Co warto wiedzieć o szambie betonowym?

Najważniejsza rzecz, którą po prostu trzeba wiedzieć o szambie betonowym to fakt, iż nie jest ono bezobsługowe. Trzeba je regularnie opróżniać, by nie doszło do przepełnienia szamba, które mogłoby się nawet skończyć jego wylaniem, zanieczyszczeniem okolicy i sprawieniem, że będziemy w niej odczuwać niesamowicie nieprzyjemny i wręcz nieznośny zapach. Można się przed tym dobrze zabezpieczyć na przykład poprzez montażu sondy, która będzie informować o tym, gdy szambo osiągnie dany poziom. Wtedy wystarczy po prostu zamówić wóz asenizacyjny.

Ponadto raz w miesiącu warto zadbać o czystość szamba. Mowa tu o wykorzystaniu specjalnych preparatów bakteryjnych, które ułatwią upłynnianie osadów, a także zredukują produkcję bardzo trujących gazów. Są one na tyle niebezpieczne, że do szamba trzeba podchodzić z dużą uwagą, gdyż wpadnięcie tam może skończyć się bardzo szybko zatruciem, którego najczęstszym skutkiem jest po prostu śmierć. Dlatego wszelkie prace dotyczące szamba lepiej pozostawić profesjonalistom.

Dodaj komentarz