W ostatnich latach obserwowany jest znaczący wzrost liczby osób, które na co dzień korzystają z okularów korekcyjnych. Dostrzegają to również producenci oprawek, oferując swoim klientom coraz więcej możliwości. Oto krótki poradnik, jak dobrać idealne oprawki do okularów.

Oprawki do okularów a kształt twarzy

Jak przekonują specjaliści, kształt twarzy powinien odgrywać ogromną rolę wybierając oprawy do okularów w Krakowie. Przykładowo, osoby o okrągłej twarzy powinny decydować się na kwadratowe lub prostokątne oprawki, które z reguły są nieznacznie szersze niż twarz. Dzięki temu, wydaje się ona szczuplejsza i dłuższa.

Z drugiej strony, osoby o kwadratowej twarzy powinny wybierać owalne lub okrągłe oprawki. Doskonale równoważą kształt twarzy, dodając im cieńszego wyglądu.

Kolor oprawek do okularów – jaki wybrać?

Kolejnym istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie oprawek do okularów jest kolor skóry – przekonuje okulista wykonujący badanie dna oka w Krakowie. Ma on ogromne znaczenie, zwłaszcza przy wyborze koloru samych oprawek.

I tak, osoby o ciemniejszej karnacji powinny unikać oprawek w kontrastujących kolorach – na przykład pastelowych odcieni – oraz białym i czarnym kolorze. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się takie barwy oprawek jak złoto, brąz oraz oliwkowa zieleń.

Osoby o skórze w chłodniejszym odcieniu mogą zdecydować się na bardziej wyraziste barwy. Świetnie sprawdzą się takie kolory oprawek jak czerń, róż, niebieski oraz biały.

Wybór oprawek do okularów – ważne są styl i osobowość

W okularach spędza się nawet 8-10 godzin każdego dnia. Ważne jest więc, aby dopasować ich wygląd do swojego stylu ubierania się, a także osobowości. Wszystko po to, aby czuć się w nich w pełni komfortowo.

Przykładowo, jeśli jesteś osobą aktywną, potrzebne będą okulary, które nie tylko będą dobrze dopasowane do kształtu twarzy, ale również odpowiednio wytrzymałe. Uczestnicząc często w spotkaniach biznesowych, dobrze jest pomyśleć o bardziej stonowanym wyglądzie oprawek – dodają one powagi i eleganckiego wyglądu.

Dodaj komentarz