Okna energooszczędne cieszą się popularnością ze względu na rosnącą świadomość odnośnie ich wykorzystania. Tym bardziej że rosną koszta związane z zapewnieniem ciepła w domach. Podczas zakupu należy na pewno zwrócić uwagę na wskaźnik przepuszczalności ciepła.

Dobre okna energooszczędne

Natural Okna to firma, gdzie można zakupi okna w drewnianych profilach. Dobra propozycja dla domów nowoczesnych i tradycyjnych. Co jednak należy wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Okna energooszczędne muszą mieć odpowiedni współczynnik przenikania ciepła (Uw). Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jakie weszły w życie z dniem 1 stycznia 2021, parametr ten nie może przekraczać 0,9 W/(m2∙K). Pewnością, że wartość ta zostanie utrzymana jest sprawdzenie, czy okno zostało wyposażone w pakiet trzyszybowy. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że przez okna nie będzie uciekać ciepło. Im ten współczynnik będzie niższy, tym lepiej.

Podchodząc do zakupu tych okien należy zwrócić także uwagę na obecność certyfikatu izolacyjności. Jeżeli okna takowego certyfikatu NIE mają, są to produkty, których w ogóle nie warto brać pod uwagę. W przypadku pozytywnej odpowiedzi, koniecznością jest upewnienie się, że certyfikat odnosi się nie tylko do szyby, ale również całego okna. Ważne jest również sprawdzenie tego, czy dokument wydany został przez Instytut z Rosenheim

Okna energooszczędne dla dobra środowiska

Natural Okna jest firmą, która chce zadbać o to, aby każdy inwestor miał dostęp do dobrej stolarki okiennej, jaka na dodatek pomoże zadbać mu o środowisko naturalne. W jakim sensie? Okna energooszczędne to mniejsze zużycie energii. Co za tym dalej idzie, to mniejsza emisja gazów cieplarnianych do atmosfery. Im więcej osób będzie zwracać na to uwagę, tym większa pewność, że będzie można cieszyć się czystym powietrzem – co też wpłynie na komfort życia. Ważne jest to, aby móc zapewnić sobie okna szczelne – dlatego też tak ważne jest spojrzenie na wyżej wspomniany współczynnik przenikania ciepła.

Dodaj komentarz