Budynki, które nie posiadają izolacji termicznej, mogą nie zapewniać użytkownikom wystarczająco dobrych warunków. Chłodne wnętrza nie nadają się na komfortowe mieszkania i z całą pewnością korzystanie z nich nie pozwoli na zaoszczędzenie na ogrzewaniu. 

Jak przebiegają docieplenia domów?

Wyposażenie budynku w izolację termiczną jest czynnością złożoną. Ekipa wykonująca docieplenia domów w Poznaniu pracuje etapami, starając się bardzo dokładnie przeprowadzać każdy z nich. Efekty prac muszą przetrwać lata, zgodnie z wytycznymi chodzi o minimum trzydzieści lat, więc dokładność jest wskazana.

Pierwszym etapem jakichkolwiek działań związanych z ocieplaniem budynków jest wykonanie projektu. Na jego podstawie o wiele łatwiej jest rozplanować wszystko w czasie. W projekcie uwzględnia się rodzaj i ilość materiałów termoizolacyjnych, materiały wykończeniowe, jak również dokładnie przedstawia sposób montażu wszystkiego.

Kiedy wykonuje się ocieplenia budynków?

Z uwagi na wagę prowadzonych prac najlepiej jest zaplanować je na ciepłe letnie miesiące, bez opadów i silnych wiatrów. Gdy pogoda sprzyja, można z łatwością rozpocząć ocieplenia w Poznaniu na kolejnym etapie – przygotować ściany i inne części budynku. W tym celu usuwa się stary tynk, ewentualne zabrudzenia, osusza ściany oraz sprawdza je pod kątem występowania np. grzyba.

Niezbędne jest stworzenie listwy cokołowej, chroniącej obiekt od dołu i stanowiącej wykończenie ocieplenia. Powinna zostać zamontowana po określeniu precyzyjnie jej położenia. Po tym można przejść do mocowania właściwego ocieplenia składającego się z kilku warstw np. wełny mineralnej czy styropianu.

Dobrze wykończone docieplenia budynków

Dokładność realizacji wszystkich prac gwarantuje, że efekty będą trwałe i przetrwają określoną ilość czasu, a nawet jeszcze dłużej. Docieplenia budynków wykonują profesjonaliści, więc w ogromnej większości przypadków rezultaty są zgodne z oczekiwaniami. Użytkownicy mogą cieszyć się oszczędnościami i przyjemnym klimatem.

Podsumowując, wykonanie ocieplenia budynku polega na zrealizowaniu kilku etapów. Dzięki temu efekty pracy spełniają założenia i są bardzo trwałe.

Dodaj komentarz