Łazienka jest zdecydowanie najtrudniejszym do remontowania pomieszczeniem, głównie z uwagi na obecność płytek na ścianach i na podłodze, skomplikowaną instalację wodno-kanalizacyjną, jak również grzewczą i elektryczną. Do tego należy również doliczyć coraz wyższe ceny materiałów budowlanych i koszt usług glazurniczych. Od czego powinniśmy zacząć remont łazienki?

Łazienka to zdecydowanie jedno z tych pomieszczeń, które w całym domu lub mieszkaniu jest najważniejsze. To właśnie ona pozwala nam nie tylko na kompleksowe utrzymanie higieny, ale również jest miejscem, w którym odpoczywamy i relaksujemy się.

Nic w tym dziwnego, że staramy się, aby łazienka była zarówno estetyczna, jak również funkcjonalna. W pewnym momencie jednak stajemy przed koniecznością wykonania kompleksowego remontu łazienki, który będzie obejmował modernizację instalacji, układanie nowych płytek, wymianę ceramiki sanitarnej, montaż nowego oświetlenia, jak również prace dekoracyjne. Dzięki temu łazienka będzie w dobrym stanie technicznym, a także będzie wygodna w użytkowaniu.

Od czego zacząć remont łazienki? Najważniejsze etapy

Każdy remont należy przede wszystkim zacząć od ustalenia własnych potrzeb i określenia budżetu, jakim dysponujemy. Przystępując do remontu po prostu musimy wiedzieć, czego oczekiwać, jak łazienka ma finalnie wyglądać. To znacząco ułatwi pracę i sprawi, że będzie mniej problemów.

Lista czynności, które powinniśmy wykonać przedstawia się następująco:

– ustalenie oczekiwań,
– ustalenie budżetu,
– znalezienie fachowców,
– demontaż ceramiki sanitarnej,
– skuwanie płytek ściennych i podłogowych,
– skuwanie tynków,
– modernizacja wszystkich niezbędnych instalacji,
– wykonanie suchej zabudowy, zabudowa rur itd.,
– wykonanie prac związanych z przygotowaniem podłogi i ścian do układania płytek,
– układanie płytek, fugowanie,
– montaż drzwi,
– montaż wanny,
– prace wykończeniowe: szpachlowanie, malowanie, tapetowanie,
– montaż kabiny prysznicowej, ceramiki sanitarnej, baterii, grzejnika,
– inne prace dekoracyjne.

Jak zaplanować remont łazienki?

Z pomocą przyjdzie nam na pewno internet, wszelkiego rodzaju portale budowlane i dekoracyjne, grupy na Facebooku, jak również sami producenci materiałów budowlanych, np. płytek caramicznych i ceramik sanitarnej, którzy na swoich stronach internetowych pokazują przykładowe realizacje, wraz z orientacyjnymi kosztami. Możemy również skorzystać z różnego rodzaju porad technicznych, dzięki którym po prostu unikniemy wpadek oraz innego rodzaju problemów.

Dodaj komentarz