Żaden rodzic nie chce, żeby jego dziecko chorowało. Jednak czasem zdarzają się sytuacje, w których dziecko potrzebuje pomocy specjalisty. Wówczas rodzice zrobią wszystko, aby pomóc maluchowi. Znalezienie odpowiedniego specjalisty dla dziecka to często trudne zadanie. Jak się go podjąć? Jak znaleźć dobrego kardiologa dziecięcego?

Kiedy należy wybrać się z dzieckiem do kardiologa?

Żadne objawy związane z układem sercowym u dziecka nie mogą być bagatelizowane. Kardiolog dziecięcy w Chojnicach sprawdzi czy objawy, na które uskarża się dziecko są poważne. Nie zawsze objawy muszą być powodem do niepokoju. W sytuacjach jednorazowych zdarzeń symptomy te nie muszą koniecznie oznaczać problemów zdrowotnych. Jednak jeśli bóle w okolicach serca, omdlenia czy zasłabnięcia zdarzają się często, wówczas pomoc specjalisty jest niezbędna.

Jak wybrać dobrego kardiologa dziecięcego?

Szukając odpowiedniego lekarza dla swojego dziecka, najlepiej skorzystać z poleceń znajomych i rodziny. Polecenia od najbliższych czy dobre opinie w internecie, pozwolą wybrać odpowiedniego specjalistę dla dziecka. Lekarz powinien mieć dobre podejście do małego pacjenta, by badanie nie pozostawiło w nim traumy. Dobra poradnia kardiologiczna w Chojnicach to poradnia, która zatrudnia specjalistów z dyplomami i potwierdzonymi kwalifikacjami. Zanim wybierzemy się z dzieckiem do lekarza, warto sprawdzić jakie kwalifikacje on posiada i w czym się dokładnie specjalizuje.

Dobry kardiolog dziecięcy rozpoczyna wizytę od przeprowadzenia z rodzicem szczegółowego wywiadu. Z pozoru nic nie znaczące objawy, mogą być kluczowe do postawienia diagnozy. Specjalista powinien wypytać o genetyczne predyspozycje, z dokładnym określeniem kto w rodzinie choruje na serce. Po zebraniu wywiadu lekarz przeprowadza badanie ogólnolekarskie i może zalecić wykonanie badań dodatkowych, takich jak: EKG, ECHO lub Holter. Każdy rodzic powinien mieć przy sobie dokumentację medyczną i wyniki badań, jeśli takie były przeprowadzane. Z pewnością będą przydatne dla kardiologa przy ocenie stanu zdrowia dziecka.

Wybór dobrego specjalisty pozwala szybko postawić odpowiednia diagnozę i rozpocząć leczenie. Często czas jest najważniejszym kryterium powodzenia leczenia.

Dodaj komentarz