Umiejętność malowania jest sztuką dla każdej kobiety, która chce wyglądać dobrze i modnie. To w jaki sposób wykorzystujesz cienie do powiek, a także kontrasty kolorów ma wpływ na to, jak prezentuje się Twój makijaż. Warto mieć umiejętność wykonywania eleganckiej kreski na oko, która sprawia, że wzrok staje się przyciągający, a oczy wyraziste i intrygujące. Przekonaj się, jak się malować i jak doprowadzić do znaczącej poprawy swojego wyglądy. Oto kilka skutecznych sposobów na to, jak wykonać makijaż powiększający oczy – doskonale sprawdza się on na wyjątkowe okazje, imprezy, a także uroczystości .

Jak wykonać makijaż na powiększenie oka?

Istnieje wiele technik wykonywania makijażu. Możesz to zrobić szybko i skutecznie, zwłaszcza jeżeli w swojej kosmetyczce masz odpowiednie narzędzia. Istnieją techniki makijażu, które pozwalają na optyczne powiększenie oka, a dzięki temu Twoje spojrzenie będzie bardziej wyraziste nawet w dzień i w nocy. Doskonałym sposobem na osiągnięcie tego efektu, jest zastosowanie jasnego kolory cienia lub kredki, którą należy nałożyć na wewnętrze kąciki oczu. Dodatkowo niezbędna może okazać się umiejętność posługiwania się czarną kredką i eyelinerem. Pamiętaj, że ryzowanie kreski na powiece powinno zacząć się od wewnętrznej do zewnętrznej strony. Im bliżej znajduje się ona zewnętrznego kącika tym staje się grubsza.

Jak tuszować rzęsy, by oko wydawało się większe?

Jak malować rzęsy, by zwiększały one oko? Po pierwsze pamiętaj o tym, by nie przesadzać z grubością kreski na powiece, a także warto dokładnie podejść do tuszowanie rzęs, skupiając się przy tym na górnych jej częściach. Zainwestuj w sztuczne rzęsy, jeżeli chcesz osiągnąć niezwykły i niecodzienny efekt. Pamiętaj również, że doskonale sprawdzi się zalotka, którą można zastosować przed pomalowaniem rzęs, a pomaga ona wydłużyć i podkręcić rzęsy. Takie działanie sprawi, że oko będzie wydawało się większe już jest w rzeczywistości. Doskonale sprawdzi się również zastosowanie cienkiej linii, w kolorze beżowym lub białym. Można ją namalować pomiędzy okiem, a rzęsami, a dzięki temu oko będzie wydawało się znacznie większe. Jeżeli szykujesz się na imprezę, to możesz rozświetlić całą powiekę i nałożyć na nią jasny, połyskujący cień.

Makijaż podkreślający oczy – o czym musisz pamiętać?

Jeżeli chcesz wykonać makijaż, który będzie powiększał rzęsy to musisz pamiętać o tym, by nigdy nie nakładać na powiekę ciemnych kolorów. Nie przesadzaj z grubością kreski, lepiej jeżeli jest długa i cienka. Staraj się zawsze stosować jasne kolory w wewnętrznych kącikach oka.

Dodaj komentarz