Makijaż permanentny od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Zanim jednak zdecydujesz się na jego wykonanie, koniecznie dowiedź się, czym w ogóle jest makijaż permanentny. Czy na pewno chcesz zdecydować się na wykonanie tak długotrwałej metody pigmentowania ciała? Przekonaj się również, jakie części ciała najczęściej poddaje się tej technice makijażu?

Makijaż permanentny – gdzie się go robi?

Makijaż permanentny jest stałym procesem, który powstaje na skutek wprowadzenia pod skórę odpowiedniego pigmentu. Technika tego makijażu dla wielu osób może kojarzyć się z tatuowaniem. Jego efekty mogą utrzymać się nawet na kilka lat, jednak zależy to głównie o tego, jak wrażliwa jest skóra. Makijaż permanentny wykonuje się najczęściej na ustach, powiekach oczu, a także brwiach. Taka metoda pozwala na wykonanie kreski na powiekach, wyrównania i nadana kształtu brwi, a co poprawia ona pigmentację warg i pomaga zatuszować niedoskonałości na skórze.

Czym jest makijaż permanentny?

Jest to specjalistyczna dziedzina kosmetyki, która zwana jest mikro pigmentacją medyczną. Jest to zabieg, który pomaga tuszować niedoskonałości, a także blizny na skórze. Taki makijaż permanentny sprawdza się jako metoda poprawienia wyglądu blizn, które powstały na skutek operacji i wypadku. Pomaga również pozbyć się przebarwień na skórze, zmian i blizn po liftingu. Taka metoda pigmentacji może również przydać się osobom, które mają problemy z łysieniem.

Wskazania do wykonania makijażu permanentnego

Na wykonanie tego rodzaju makijażu może zdecydować się każdy. Jednak warto pamiętać, że istnieją osoby, którym ten zabieg, jest wręcz wskazany. Doskonale sprawdza się on u osób, które mają przerzedzone i mało wyraziste brwi. Ta metoda makijażu jest również doskonałą alternatywą dla osób, które chcą zastąpić tradycyjny makijaż oczu. Zaleca się jego wykonanie u osób, które przechodziły chemioterapię, a także. Po wypadkach. Ze względu na to, że makijaż ten doskonale radzi sobie z niedoskonałościami, mogą go wykonać osoby, które posiadają blizny na twarzy.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Zabieg ten nie jest bolesny, jednak to, jak będziesz się czuł podczas jego wykonywania zależy głownie od tego, jaki masz próg bólu. W zależności od tego, jak ma wyglądać makijaż permanentny i na jakiej części ciała ma się on pojawić cena tego zabiegu zmienia się, a może ona sięgać nawet do kilkuset złotych. Jednak lepiej nie oszczędzać na tej usłudze, ponieważ tanie zabiegi tego typu mogą okazać się nieestetyczne, a także narażają nas na występowanie skutków ubocznych.

Dodaj komentarz