Modne kurki w sezonie jesień-zima 2022/2023 to przede wszystkim modele, które pokazują indywidualne podejście do tematu mody. Coś dla siebie znajdą więc zarówno miłośnicy klasyki gatunku – ta nigdy nie wyjdzie z mody. Nie słabnie także popularność sprawdzonych dekorów, jednak projektanci szykują także sporo zaskoczenia. Sprawdźmy, o jakich wzorach, kolorach i deseniach mowa. Które wpisują się w najnowsze trendy w modzie damskiej jesień-zima 2022/2023?

Puchowe kurtki – znów są łaskach projektantów – modne kurtki jesień-zima 2022/2023

Wśród topowych modeli kurtek jesień-zima 2022/2023 znalazło się bardzo istotne miejsce dla sztampowych puchówek. W tym sezonie jednak pojawiają się w wersji oversize i to właśnie na nie stawiają najmocniej światowe domy mody. Od Diora po Chanel. A jakie kolory? Tutaj pełna dowolność, niemniej jednak klasyka wyłania się na pierwszy plan. Wśród topowych kolorów znalazło się więc miejsce dla bieli, czerni, zieleni czy też ecru. Dominują tonacje, które przyciągają spojrzenia niczym magnes, ale nie ze względu na kontrowersję, ale to, że wpisują się idealnie w każdą stylizację jak również porę dnia i nocy.

Najmodniejsze modele kurtek damskich jesień-zima 2022/2023 – kratka

Kolejnym hitem wśród modeli kurtek damskich jesień-zima 2022/2023 są kurtki utrzymane w klasyce gatunku – kracie! Ta była już przez wielu projektantów spisana na straty, jednak jak się okazuje – moda często zatacza koło. Udowadnia, że można wiele stracić, być zapomnianym na lata, ale jak już się wraca – to w wielkim stylu. Tak tez jest z kratą. Pojawia się zarówno na modelach stylizowanych na marynarki, jak również wełnianych koszulach czy też płaszczach. Każdemu z nich dodaje animuszu i sprawia, że nie można przejść obok niego obojętnie.

Modne kurtki damskie jesień-zima 2022/2023 – postaw na ramoneskę

Ramoneski są modne już od lat, jednak od kilku sezonów ich popularność zdecydowanie zmalała. W nadchodzących miesiącach pokażą jednak swój potencjał. Okaże się, że topowa nie musi być wcale czerń, która zawładnęła wyobraźnią miłośników dobrego designu. Wręcz przeciwnie! Modnie i stylowo może być także w błękitach, zieleniach czy też żółciach, co udowadniają ramoneski od najlepszych projektantów świata. Z ich pomocą można stworzyć niebanalne stylizacje często z na pozór banalnych ciuchów. Ot, na przykład biała koszula w duecie z czerwienią ust i kontrastującym błękitem. To przecież może być hit.

Dodaj komentarz