Regularne koszenie oraz nawożenie trawy sprawi, że będzie ona piękniejsza, zdrowsza oraz łatwiejsza w utrzymaniu. Stojąc przed wyborem kosiarki, warto się dobrze zastanowić, gdyż na rynku mamy typowe kosiarki elektryczne, kosiarki spalinowe, a także roboty koszące. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kosiarki akumulatorowe, które działają na zasadzie podobnej, jak elektronarzędzia. Czy taka kosiarka sprawdzi się w małym ogrodzie?

Chcąc posiadać piękny oraz zadbany ogród, musimy o niego dbać. W tym celu bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupno dobrej jakości narzędzi ogrodowych oraz elektronarzędzi, środków ochrony roślin, jak również nawozu. Do ogrodu również musimy posiadać serce. Wykonywanie wszystkich prac ogrodowych w sposób systematyczny sprawi, że osiągniemy bardzo dobry efekt.

Jednym z podstawowych zadań każdego właściciela ogrodu jest oczywiście koszenie trawy. Aby to robić w sposób szybki i bezpieczny, warto posiadać odpowiednią kosiarkę. Dużą popularnością cieszą się kosiarki akumulatorowe, które są alternatywą dla kosiarek elektrycznych i spalinowych.

Jak działa kosiarka na akumulator?

Podstawą pracy kosiarki akumulatorowej jest oczywiście akumulator, który w przypadku znanych firm, można wykorzystać również do zasilania innych sprzętów, w tym elektronarzędzi, jak wiertarka, piła ukośnica czy odkurzacz.

Kosiarka działa dokładnie na takiej samej zasadzie, jak elektronarzędzia. Naładowany akumulator umieszczamy w kosiarce, wykonujemy koszenie, a następnie ładujemy akumulator ponownie.

Jakie są zalety kosiarki akumulatorowej?

Przede wszystkim bardzo duża wygoda koszenia, nieporównywalna do kosiarek elektrycznych czy kosiarek spalinowych. Najważniejsze zalety to:

– brak kabla zasilającego,
– brak konieczności uzupełniania paliwa,
– ekologia,
– oszczędność czasu,
– bardzo duża wydajność i długi czas pracy,
– możliwość koszenia większych powierzchni przy wykorzystaniu akumulatora zapasowego,
– kompaktowe rozmiary – idealne do małego ogrodu.

Jeżeli mamy mniejszy ogród, który dodatkowo jest wyposażony w skalniak czy oczko wodne, zdecydowanie mniejszy rozmiar kosiarki będzie idealnym rozwiązaniem. W takim przypadku ergonomiczną kosiarką będziemy mogli w prosty sposób sterować, jak również omijać wszystkie przeszkody. Brak ciągnącego się kabla jest również dużym plusem, gdyż łatwiej będzie się nam poruszać.

Im lżejsza i wygodniejsza kosiarka, tym koszenie trawy będzie szybsze, jak również dokładniejsze.

Dodaj komentarz