Dzieci otrzymują prezenty z wielu okazji, a często również i bez nich. Każde bowiem spotkanie rodzinne czy w gronie znajomych jest dobrym momentem aby ucieszyć malucha. Podarunki dla dzieci są zwyczajem zupełnie powszechnym i oczywistym, ale ich wybór i zakup potrafi sprawić wiele trudności. Ogromny wybór zabawek, które proponują nam sklepy niestety nam tego nie ułatwia. Jak zatem wybrać prezent dla dziecka? Co kupić, by była to wartościowa i używana później rzecz?

Zadbaj o faktyczne potrzeby dziecka w danym wieku

Wybór prezentu może być trudny, szczególnie dla osoby, która nie jest rodzicem lub osobą, która nie ma kontaktu z danym dzieckiem. Z maleństwami jest mniejszy problem, zachwycą się niemal każdą przyciągającą wzrok zabawką. Kilkulatki mają już swoje zainteresowania, ulubione postaci z kreskówek i ukochane przytulanki. Poza tym potrafią już okazać swoje niezadowolenie. Jak zatem kupić coś oryginalnego, czego maluch nie ma jeszcze w domu? I jak wreszcie wybrać zabawkę mądrą, która będzie po pierwsze bezpieczna, a po drugie stymulująca rozwój? Wybierając prezent musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. To, jaki mamy budżet, wiek dziecka, jego płeć, etap rozwoju i idące za tym zainteresowania oraz umiejętności. Doskonały prezent nie tylko wywoła uśmiech przy otwieraniu, ale przede wszystkim zaangażuje dziecko w późniejszą kreatywną zabawę.

To, co modne – niekoniecznie najlepsze

Staraj się nie kierować przy wyborze wyłącznie aktualnymi trendami i super okazjami. Warto przed zakupami zasięgnąć opinii rodzica, jeśli prezent nie jest przeznaczony dla naszego dziecka, i zapytać o aktualne zainteresowania i ulubione zabawy. Każde dziecko ma coś, co, interesuje je w sposób wyjątkowy i na co reaguje wyjątkowo ekspresyjnie. Cudownie więc byłoby trafić z wyborem prezentu, bo wtedy mamy pewność, że nie tylko dobrze wydaliśmy pieniądze, ale też sprawiliśmy nim ogromną radość. Pamiętajmy też, żeby wspierać różne aktywności wykonywane przez nasze dzieci. Zabawki to nie tylko klocki i lalki – choć te oczywiście wszyscy uwielbiamy!

Prezent dla dziecka

Zabawa w prawdziwą szkołę dzięki drewnianej tablicy

Jedną z naszych propozycji na mądrą, edukującą zabawkę, która posłuży przez długie lata jest tablica dla dzieci z akcesoriami umożliwiającymi wciągającą zabawę i kreatywnie spędzony czas. Dobrym przykładem jest dwustronna tablica dla dzieci dostępna na Leomark.pl, która jest wykonana z wysokiej jakości drewna. Jest to świetny prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Z jednej strony znajduje się tradycyjny blat, po którym można pisać kolorową kredą, z drugiej strony biały blat, przeznaczony dla pisaków ścieralnych. Obie strony są magnetyczne, dziecko z łatwością przyklei więc większość akcesoriów. Sama tablica łatwo się składa i rozkłada, możesz ją więc bez problemu schować po skończonej zabawie. Tablice dla dzieci do Leomark.pl to gwarancja, że podarujesz dziecku przydatną i ciekawą zabawkę, która zapewni możliwość beztroskiej, ale wspierającej rozwój dziecka zabawy

Dodaj komentarz