Aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wcale nie trzeba stosować restrykcyjnej diety, odmawiać sobie przyjemności lub katować się godzinami na siłowni. Istnieje kilka skutecznych sposobów, dzięki którym bez większego zaangażowania możliwa jest redukcja wagi. Wystarczy tylko nieco zmienić swoje przyzwyczajenia, a efekty przyjdą same!

Ogarnij swoją kuchnię!

Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania, warto zrobić generalny porządek w swojej kuchni. Wszystkie najbardziej kaloryczne smakołyki powinniśmy pochować tak, aby nie było w zasięgu wzroku. A najlepiej całkowicie się ich pozbyć. Rozmieszczenie produktów w lodówce także należy odpowiednio zorganizować. Produkty lekkie i zdrowe powinny być łatwo dostępne, a te, które powodują przybieranie na wadze schowane jak najgłębiej. Jeśli słodkie przekąski będą zawsze pod ręka, to będziemy po nie sięgać mimowolnie, a wtedy cały nasz trud związany z ograniczeniem wagi pójdzie na marne.

Woda to podstawa!

Minimalna dzienna dawka to 2 litry wody. Jest ona podstawowym budulcem naszego organizmu. Dodatkowo woda wypita bezpośrednio przed posiłkiem wypełnia nasz żołądek i sprawia, że mamy mniejszy apetyt. Tym samym dostarczamy do organizmu tylko niezbędną ilość jedzenia, nie przejadając się i nie przykładając ręki do zwiększenia swojej wagi. Istnieją naukowe badania udowadniające zależność pomiędzy ilością wypijanej wody a dostarczaniem do organizmu nadmiaru kalorii w ciągu dnia.

Posiłki spożywaj o regularnych porach

Zadbaj także o to, żeby posiłki spożywać w regularnych odstępach czasowych. Najważniejszy posiłek dnia, czyli śniadanie, powinien być sycący i dostarczać wszystkich niezbędnych witamin i elementów. Obiad powinien być lekki i pożywny. Na koniec dnia zaplanujmy niewielką, lekkostrawną kolację. Unikajmy jakiegokolwiek podjadania pomiędzy posiłkami. Powoduje to szybkie przybieranie na wadze poprzez dostarczanie do organizmu nadmiaru kalorii. Unikajmy także podjadania w nocy. Wtedy nasz metabolizm działa nieco inaczej i każda dawka dodatkowych kalorii ma fatalny wpływ na redukcję masy ciała.

Zadbaj o właściwy sen

W nocy powinniśmy przede wszystkim spać. Jeśli zapewnimy organizmowi odpowiednią ilość snu, to on sam będzie skuteczniej pracował nad utrzymaniem odpowiedniej masy ciała. Zalecana długość snu w ciągu doby to 6-8 godzin. Krótszy sen lub zbyt długie przebywanie w łóżku nie wpłyną dobrze na nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz