Instalacje gazowe to bardzo popularne rozwiązanie w wielu domach i mieszkaniach. Są one bardzo praktyczne i mają wiele zalet. Warto wiedzieć, jakie możliwości dają instalacje gazowe, ale także dobrze jest poznać wszelkie regulacje związane z tego typu przyłączami.

Rodzaje instalacji gazowych

Instalacje gazowe to najpopularniejsze przyłącza zarówno w domach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Mogą służyć jako sposób na ogrzewanie pomieszczeń domowych, a także do podgrzewania wody. Instalacje gazowe w Ożarowie Mazowieckim dzielą się ze względu na sposób dystrybucji do budynku. Wyróżniamy instalację na gaz ziemny oraz instalację z LPG. Najczęściej występującą instalacją jest ta wykorzystująca gaz ziemny. W tym wypadku, konieczne jest podłączenie do sieci. Instalacja na gaz płynny wymaga instalacji specjalnego zbiornika, umieszczonego na zewnątrz budynku.

Instalacje gazowe składają się z wielu elementów. Wśród  nich są rury, złączki, a także otwory rewizyjne, które ułatwiają dostęp do systemu instalacyjnego w przypadku jego ewentualnych nieprawidłowości.

Montaż instalacji gazowe w domu

Zamontowanie instalacji gazowej wiążę się z różnymi wymogami. Podstawą jest projekt, który powinien zostać sporządzony przez projektantów, którzy znają się na tym i mają odpowiednie kwalifikacje. Warto udać się do sprawdzonej firmy, na przykład do Serwis Kotłów Gazowych – Eleinstal. Osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia wykonuje projekt pod konkretny dom czy mieszkanie, biorąc pod uwagę potrzeby domowników. W przypadku gdy nieprawidłowości wystąpią z powodu błędów projektowych, wówczas osobę, która sporządzała projekt będziemy mogli pociągnąć do odpowiedzialności. W nowym budynku, należy wnioskować o pozwolenie na montaż instalacji gazowej. Najlepiej zrobić to, kiedy uzyskuje się pozwolenie na budowę domu. Budynki, które już istnieją, mogą otrzymywać takie pozwolenie  – pod warunkiem dobrze wykonanego projektu. Oprócz tego ważna jest pozytywna opinia kominiarska, a także złożenie dokumentów, które potwierdzają prawo do dysponowania budynkiem.

Dodaj komentarz