Wybierając się do salonu kosmetycznego wiele kobiet zastanawia się czy to hybryda czy żel jest lepszy na paznokcie. Ta decyzja może okazywać się niezwykle trudna ponieważ są to rodzaje manicure, które pod wieloma względami różnią się od siebie. Warto więc zastanowić się co tak naprawdę jest lepsze jakie efekty gwarantuje hybryda a jakie żel? Zapoznaj się z porównaniem obu tych sposobów na upiększenie paznokci i wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada.

Hybryda i żel – efekty

Kobiety często zastanawiają się czy hybryda i żel różnią się od siebie pod względem efektownego wyglądu. Warto jednak wiedzieć, że w obu tych przypadkach osiągalny rezultat nie różni się od siebie zbyt bardzo. Trzeba jednak wiedzieć, że kobiety najczęściej decydują się na manicure hybrydowe. To właśnie on zapewnia piękne efekty wykończenia paznokci, które prezentują się doskonale na co dzień. Można jednak bez problemu wykonać manicure hybrydowy na różnego rodzaju okazje i imprezy okolicznościowe. Pod tym względem że nie różni się od hybrydy. W jego przypadku również można stworzyć manicure na co dzień i na imprezę. Jednak manicure żelowy w przeciwieństwie do hybrydy daje możliwość używania lakieru z brokatem.

Hybryda i żel – wykonanie

Jeżeli nie wiesz na jaki rodzaj manicure się zdecydować, warto zastanowić się nad tym, który z nich jest łatwiejszy w wykonaniu. Wykonanie manicure żelowego zajmuje znacznie mniej czasu niż hybrydy. W tym przypadku nie trzeba mieć również większego doświadczenia. Każda kobieta może samodzielnie bez doświadczenia wykonać go w domu. Sytuacja ta wygląda inaczej w przypadku manicure hybrydowego. Tutaj konieczne jest poświęcenie większej ilości czasu na wykonanie hybrydy a odrobina doświadczenia również jest niezbędna.

Hybryda i żel – trwałość

Przed wykonaniem manicure hybrydowego lub żelowego warto zastanowić się, który z nich daje lepsze i dłuższe efekty. W przypadku paznokci żelowych rezultat może utrzymywać się nawet od 2 do 6 tygodni. Warto jednak pamiętać, że w ich przypadku jest większe prawdopodobieństwo, że manicure zacznie się doklejać od płytki paznokcia. Jeżeli zdecydujesz się na manicure hybrydowy to możesz mieć pewność, że jego efekty będą utrzymywać się nawet do 2 miesięcy. W tym czasie jednak może dojść do odklejenia się lakieru od płytki paznokcia. Ten problem zdarza się jednak znacznie rzadziej w przypadku nałożenia hybrydy. Do zwiększenia trwałości obu typów manicure należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.

Dodaj komentarz