Wiele kobiet zastanawia się jak zrobić domowy krem do twarzy. Przekonaj się jakie to proste i jednocześnie bardzo tanie.

Krem do twarzy- po co stosować kremy do twarzy?

To kosmetyki których zadaniem jest nawilżanie i odżywianie twarzy, co więcej przygotowują one skórę do nałożenia makijażu. Istnieje wiele kremów które mają dodatkowe działanie odżywiające a także wspomagają redukowanie zmarszczek i spowalniają procesy starzenia się skóry, to produkty które można stosować zarówno na dzień i na noc. Skoro wiesz już jak stosować krem do twarzy możesz również dowiedzieć się jak zrobić domowy kosmetyk.

Jak zrobić krem do twarzy? – składniki do wykonania kremu do twarzy

Niezbędny jest emulgator W tym celu doskonale sprawdzi się wosk pszczeli. Ten preparat ma za zadanie połączyć składniki kremu jeżeli należysz do osób które uczulone są na pszczeli wosk doskonale sprawdzą się roślinne emulgatory, nie można zapomnieć o dodatkach kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Do stworzenia kremu domowego możesz użyć kwasu hialuronowego a także olejków eterycznych, wybierając te składniki miej na uwadze potrzeby swojej skóry a także upodobania i nie zapominaj o tym że wiele składników które mają silne zapachy mogą wywołać alergię i nadwrażliwość skóry. Do wykonania kremu potrzebna jest frakcja wodna, możesz wykorzystać na przykład wodę kwiatową. Wymieszaj ją z gliceryną, ta frakcja jest niezbędna do tego by kremy lepiej się wchłaniał, a jego właściwości były znacznie silniejsze. Nie można zapomnieć również o frakcji tłuszczowej. W tym przypadku doskonale sprawdzi się olej migdałowy a także inne olejki naturalne. Do wymieszania wszystkich składników potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt czyli blender/mikser, Do kąpieli wodnej niezbędna będzie w miskach szpatułka silikonowa a także szklane pojemniczki i waga.

Czy warto robić własne kosmetyki?

Zanim zdecydujesz się na zrobienie swojego własnego kremu do twarzy warto zastanowić się nad tym dlaczego warto korzystać z takich produktów. Pierwszym a zarazem najważniejszym argumentem który najbardziej przemawia do naszej świadomości jest skład kosmetyku który jest w tym przypadku doskonale znamy, jeżeli tworzysz produkt samodzielnie w domu masz pełną kontrolę nad tym co się w nim znajduje. Tak więc możesz z łatwością wyeliminować z niego składniki które cię podrażniają i uczulają a także wybrać takie które są najwyższej jakości, w tym przypadku masz swoją pełną dowolność. Pamiętaj również że w kosmetykach domowej roboty nie ma sztucznych ulepszaczy i utrwalaczy. Możesz tworzyć produkty w dowolnie wybranej ilości, z łatwością możesz korzystać z ulubionych składników i zapachów są to również nieduże koszty produkcji.

Dodaj komentarz