W Internecie roi się od poradników na każdy temat, przez co może się wydawać, że wszystkie prace i naprawy możemy wykonywać samodzielnie. Tymczasem nieumiejętne przeprowadzenie naprawy, przysparza więcej problemów niż korzyści. Nie inaczej jest w przypadku problemów z zamkiem, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dobry ślusarz Łódź może skorzystać z pomocy najlepszej firmy ślusarskiej, która szybko rozwiąże każdy problem. Czym jest awaryjne otwieranie zamków i dlaczego lepiej nie wykonywać go samodzielnie?

Awaryjne otwieranie drzwi – co to jest

Awaryjne otwieranie drzwi to usługa wykonywana przez doświadczonego ślusarza, umożliwiająca otwarcie drzwi bez użycia klucza. Fachowiec, czyli ślusarz Łódź posługuje się przy tym profesjonalnymi narzędziami do tzw. lock pickingu, na które ma specjalne pozwolenie. Warto bowiem wiedzieć, że nie każdy może posiadać tego typu narzędzia, gdyż służą one do włamań. W końcu tym właśnie jest awaryjne otwieranie zamków – włamaniem. Różnica jest taka, że ślusarz robi to na wyraźnie życzenie właściciela domu, samochodu, czy też firmy. To z kolei oznacza, że specjalista z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ może zażądać od nas dowodu, że faktycznie mamy prawo wejść do lokalu bądź pojazdu. Wystarczy do tego dowód osobisty, umowa lub poświadczenie sąsiada. W przypadku auta odpowiedni będzie dowód rejestracyjny. Tak więc, udowodnienie, że jest się prawowitym właścicielem nieruchomości lub pojazdu nie jest trudne, a chroni nas przed wejściem niepowołanych osób, a ślusarza przed wpuszczeniem kogoś, kto nie powinien wejść do naszego domu.

Dlaczego samodzielne awaryjne otwieranie zamków jest złym pomysłem?

Główną przyczyną, dla której nie należy próbować samodzielnie otworzyć drzwi bez klucza jest brak odpowiednich narzędzi i umiejętności. Bez specjalistycznych narzędzi konieczne jest użycie zwykłych przedmiotów, które po prostu nie nadają się do otwierania zamków. Ważne są również umiejętności, aby praca była wykonana precyzyjnie i delikatnie, a jednocześnie stanowczo. To oznacza, że w przypadku samodzielnego otwierania zamków, ryzyko uszkodzenia zamka, klamki, szyldu, a nawet całych drzwi jest bardzo duże, co wiąże się z kolejnymi i to wysokimi kosztami. Mimo że na filmach otwarcie zamka drutem, czy spinką wydaje się banalnie proste, to w praktyce zazwyczaj kończy się zepsuciem mechanizmu, który nie będzie nadawał się do niczego poza wymianą, której cena w przypadku auta wynosi nawet kilkaset złotych. Dlatego, mimo że w Internecie znaleźć można wiele instrukcji, a nawet filmików instruktażowych, jak otworzyć samodzielnie drzwi, to nigdy nie jest to dobrym pomysłem.

W jakich sytuacjach można zadzwonić po ślusarza?

Do firmy ślusarskiej tak naprawdę można zadzwonić zawsze, gdy mamy jakiś problem z działaniem zamków. Fachowiec poradzi sobie zarówno z zamkiem mechanicznym, jak i elektronicznym, niezależnie od jego typu. Ślusarz więc zepsuje uszkodzone zamki, wymieni wkładki i zamki i otworzy awaryjnie zamki w różnych sytuacjach:
• zatrzaśnięte klucze w domu;
• zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie;
• złamany klucz w zamku;
• zgubione lub skradzione klucze;
• zablokowany zamek, uniemożliwiający jego otwarcie.

Dodatkowo ślusarz sprawdzi zastosowane zabezpieczenia, doradzi jakie zamki najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu i zainstaluje odpowiednie systemy. Fachowiec pomoże również otworzyć sejf, szafkę, skrzynkę pocztową, bramę i każde inne pomieszczenie lub przedmiot chroniony zamkiem.

Dodaj komentarz