Implantologia nieustannie się rozwija, co w konsekwencji prowadzi do tego, że pacjenci mają dostęp do coraz to nowych rozwiązań. Implanty zębowe są alternatywą dla wszystkich, którzy nie chcą zainwestować w protezę zębową. Mimo często dość sporych kosztów, mają się one bardzo dobrze, a ich popularność stale rośnie. Nic dziwnego – dobrze założone mogą posłużyć do końca życia. Wyglądem są bardzo zbliżone do naturalnych zębów i nie przeszkadzają w niczym w codziennym użytkowaniu. Kiedy stosuje się implanty i czy każdy może w nie zainwestować? Podpowiadamy.

Implanty stomatologiczne – rodzaje i wskazania do założenia

Implanty to nic innego jak zamienniki naturalnych zębów, można powiedzieć, że taka pewnego rodzaju proteza. W przeciwieństwie jednak do niej, nie trzeba ich przyklejać na specjalne kleje, ponieważ są zakładane na stałe. Służą do tego, aby odbudować stracony ząb lub ich większą ilość. Implanty umieszczane są w kości żuchwy, albo też kości szczęki z pomocą śrubki. Jest ona całkowicie bezpieczna dla organizmu i nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Wskazania do założenia implantu

Zakładanie implantów ma miejsce wówczas, kiedy dochodzi do utraty zęba, zarówno na skutek urazu mechanicznego, jak również ekstrakcji. Można także je zastosować, gdy pojawia się całkowite bezzębie. Zęby można stracić z wielu przyczyn, wśród najczęściej wymienianych są zmiany próchnicze, albo też nieleczona paradontoza. Nie warto jest czekać z uzupełnianiem braków, ponieważ może to skutkować zaburzeniami wad zgryzu czy też przykurczami mięśniowymi. Ubytki mogą także doprowadzić do często pojawiających się bólów głowy. Niekiedy dochodzi także do zmiany kształtów twarzy.

Zobacz także: https://portalprasowy.pl/jak-sprawic-aby-zeby-byly-zawsze-w-dobrej-formie/

Przeciwwskazania do założenia implantów

Niestety nie każdy pacjent może sobie pozwolić na leczenie stomatologiczne. Wśród osób, dla których jest ono niewskazane wymienia się przede wszystkim kobiety w ciąży. Kolejna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, to zbyt młody wiek na dokonanie zabiegu. Mowa głównie o nastolatkach, ponieważ proces rozwoju kości u nich jeszcze trwa. Wśród kolejnych czynników mających wpływ na to, że implanty nie mogą być zastosowane wymienia się paradontozę oraz choroby nowotworowe. Oczywiście wszelkie kwestie należy rozważyć z lekarzem, który przyjmuje w dobrej przychodni, takiej jak na przykład ta: https://mcs-przychodnia.pl/. Wówczas będziemy mieć pewność, że jesteśmy w dobrych rękach.