Większość osób marzy o własnym domu oraz ogrodzie. Niestety, jak to w życiu bywa, większość marzeń rozbija się o pieniądze. Koszty zakupu działki oraz budowy nowoczesnego, energooszczędnego domu sięgają niejednokrotnie miliona złotych. Rozwiązaniem są segmenty.

Chcąc mieć własny dom niejednokrotnie przez wiele lat odkładamy pieniądze, szukamy okazji na kupno działki i magazynujemy materiały budowlane. Regularne odkładanie ma wiele zalet, gdyż szybko możemy odłożyć większą sumę, która pozwoli nam na realizowanie marzeń. Jeżeli jednak nie mamy działki, sytuacja dość mocno się komplikuje. Zakup gruntu w ciekawej lokalizacji i budowa domu metodą zleconą są bardzo drogie. Nie każdy jest na tyle niezależny finansowo, aby dostać i spłacić taki właśnie kredyt.

Rozwiązaniem, które w ciągu ostatnich lat pokochali Polacy są segmenty. Domy w zabudowie bliźniaczej, w atrakcyjnej lokalizacji i atrakcyjnej powierzchni są łakomym kąskiem dla inwestorów. Przy wyborze dewelopera zdecydowanie warto jednak brać pod uwagę kilka rzeczy:

– cena,
– lokalizacja,
– metraż,
– rozkład pomieszczeń,
– ogródek i garaż,
– ogrzewanie, izolacja,
– koszty utrzymania,
– doświadczenie i wiarygodność dewelopera.

Własny dom, ale bez budowy

Główną zaletą segmentów jest to, że otrzymujemy dom w stanie deweloperskim, albo wykończony pod klucz, garaż, działkę, ogródek – ale bez konieczności zakupu gruntu, procedur administracyjnych, szukania ekipy budowlanej, pilnowania jej, samej budowy. To niezwykle duże ułatwienie, zarówno finansowe, jak również fizyczne i psychiczne. Pozostaje więc kwestia znalezienia odpowiedniego osiedla.

Zobacz także: https://fprot.pl/jak-szybko-uporac-sie-z-zasmiecona-budowa/

Niższe koszty

Budowa domu, nawet metodą gospodarczą bardzo często trwa przez wiele lat i jest kosztowna. To, że wykonujemy naszą pracę samemu, nie zawsze oznacza, że w końcowym rozrachunku zapłacimy mniej. Do kosztów, które trzeba ponieść przede wszystkim również należy doliczyć czas, który poświęcamy, weekendy, urlopy. Chcąc wynająć kogoś do pomocy, również musimy płacić.

Łatwiejsza aranżacja

Dysponując już segmentem w stanie deweloperskim spokojnie możemy przystąpić do aranżacji. Warto pamiętać o zamówieniu takiego wyposażenia, jak kontenery budowlane, dzięki czemu bez żadnego problemu wywieziemy ścinki płytek, paneli, desek, ewentualny gruz po przeróbkach ścian, resztki farb, gipsów i tynków, opakowania, worki, folie. Kontener budowlany np. z firmy https://ekoraff.pl/ jest więc bardzo wygodnym rozwiązaniem, które ma wpływ na łatwiejszą aranżację oraz łatwiejsze utrzymanie porządku.

1 Comment

Dodaj komentarz