Zabiegi iniekcyjne budzą u wielu osób pewne obawy. Zwykle pojawia się lęk przed wystąpieniem reakcji alergicznej czy wstrzyknięciem zbyt dużej ilości syntetycznej substancji. Odpowiedzią na te obawy jest mezoterapia osoczem – zabieg, podczas którego używa się jedynie substancji występującej w Twojej własnej krwi. Terapia ta jest w pełni bezpieczna, a ryzyko niepożądanych reakcji jest praktycznie niemożliwe.

Mezoterapia osoczem, czyli wampirzy lifting

Mezoterapia osoczem to coraz popularniejszy zabieg medycyny estetycznej, podczas którego wykorzystuje się regeneracyjny potencjał własnych tkanek pacjenta. Do zabiegu pobiera się niewielką ilość krwi od pacjenta, stąd druga nazwa tego zabiegu – wampirzy lifting. Krew zostaje odwirowana i w ten sposób uzyskuje się koncentrat osocza bogaty w płytki krwi. Osocze bogatopłytkowe nie jest wzbogacane dodatkowymi substancjami. Dzięki zastosowaniu materiału w pełni autologicznego (własnej krwi pacjenta) zabieg jest całkowicie naturalny, nie powoduje nietolerancji, alergii ani innych reakcji immunologicznych.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Wampirzy lifting może być przeprowadzony w formie mezoterapii (ostrzykiwanie osoczem punkt po punkcie) lub wolumetrii (nastrzykiwanie zmarszczek liniowo). Z zabiegu z osoczem skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki. Jak wyjaśniają eksperci, zabieg z osoczem bogatopłytkowym powoduje pobudzenie naturalnego potencjału skóry do regeneracji. Aktywowane są fibroblasty (komórki skóry) do namnażania włókien kolagenowych i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. W osoczu znajdują się głównie płytki krwi i czynniki wzrostu, które wspomagają odnowę biologiczną komórek skóry. Pod ich wpływem tworzą się również nowe naczynia krwionośne, dochodzi do stymulacji syntezy DNA, aktywowane jest mikrokrążenie w skórze. Rozpoczęte podczas mezoterapii osoczem procesy naprawcze trwają przez wiele tygodni, a ich ostateczne efekty widoczne są po upływie około trzech miesięcy.

Efekty ostrzykiwania osoczem

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to innowacyjna terapia anti-aging, za której sprawą dochodzi do wygładzenia zmarszczek, wyrównania kolorytu skóry, poprawy jej napięcia, elastyczności oraz gęstości. Po zastosowaniu osocza poprawie ulega ukrwienie skóry, zachodzą procesy regeneracyjne tkanek oraz namnażają się komórki macierzyste. To wszystko prowadzi do wyraźnego odmłodzenia skóry i utrzymywania się efektów przez długi czas. Skóra staje się wypoczęta, zmarszczki i blizny zostają spłycone, a przebarwienia zredukowane, dzięki czemu koloryt skóry się wyrównuje. Zabieg ten można wykonać również po bardziej inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej np. po odmładzaniu twarzy laserem frakcyjnym w celu przyspieszenia gojenia się skóry.

Największą zaletą mezoterapii osoczem jest jej naturalność. Osocze bogatopłytkowe, wstrzykiwane pod skórę nie daje efektu wypełnienia, jak ma to miejsce w przypadku kwasu hialuronowego. Zamiast tego stymuluje ono namnażanie nowych komórek, pobudza fibrolasty do tworzenia kolagenu oraz wspomaga tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Efekt odmłodzenia wynika więc z naturalnych procesów zachodzących w organizmie, dlatego utrzymuje się znacznie dłużej.

Aby skóra pozostawała w doskonałej kondycji przez długi czas, zabieg można powtarzać co kilka miesięcy. Wampirzy lifting doceni na pewno każdy, kto ceni sobie naturalne efekty, bezinwazyjność i brak rekonwalescencji.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodaj komentarz