Garaż to miejsce, które chce posiadać praktycznie każda osoba z własnym domem. W nim można bowiem w bezpieczniejszy sposób przechowywać swoje auto i nie tylko, gdyż garaż to też często miejsce na różnego rodzaju narzędzia, czy też rożne graty, które nie są potrzebne w domu. Każdy garaż potrzebuje jednak dobrej bramy garażowej. Jakie są ich rodzaje i gdzie można zamówić dobre bramy garażowe?

Gdzie dostępne są bramy garażowe?

Na wysokiej jakości bramy garażowe w Bydgoszczy można liczyć w wielu firmach, które specjalizują się w automatyce bram i nie tylko. Najlepiej decydować się na takie firmy, gdyż mogą one pomóc nie tylko w montażu bramy garażowej, ale też automatyki do niej, dzięki czemu korzystanie z garażu będzie znacznie wygodniejsze z racji na to, że do otwarcia bramy nie będzie trzeba opuszczać auta.

Dobre bramy garażowe w swojej ofercie posiada na przykład firma Solplast Łuki PCV. Jest to przedsiębiorstwo z niezwykle bogatą ofertą, gdyż wykonuje ono takie rzeczy jak drzwi, okna, rolety, parapety, systemy izolacyjne, czy też właśnie systemy bram garażowych, które można zastosować nawet w nowoczesnych garażach.

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Najbardziej popularne rodzaje bram garażowych są trzy. Zdecydowanym królem są bramy segmentowe. Składają się one ze specjalnych segmentów, które w trakcie zamykania są składane i chowane w specjalnej kasecie montowanej pod sufitem garażu. W ten sposób do otwierania bramy garażowej nie trzeba dużo siły i co najważniejsze brama nie powiększa swojego obrysu w trakcie otwierania, dzięki czemu pod taką bramą można nawet parkować auto.

Drugie często spotykane bramy to bramy uchylne. Są one przede wszystkim tanie i proste w użyciu. Trzeba jednak pamiętać, że powiększają swój obrys w trakcie otwierania, przez co nie można parkować aut bezpośrednio pod nimi. Spotkać można także bramy rolowane, które działają podobnie do żaluzji. Bardzo rzadko używane są z kolei bramy rozwierne, które zajmują mnóstwo miejsca podczas otwierania.

Dodaj komentarz