Łóżko w pokoju dziecka to tak naprawdę kluczowy elementy wyposażenia. Element, który ma pozytywny bądź negatywny wpływ na samopoczucie naszej pociechy, jego kondycję fizyczną i psychiczną. Prawidłowo dobrane pozwoli na spokojny i nieprzerwany sen.


Nie może być prawidłowo funkcjonującego i komfortowego pokoju dziecka bez prawidłowo dobranego łóżka, stelaża, materaca oraz poduszek. To właśnie taki zestaw sprawia, że dziecko ma zagwarantowaną możliwość bezpiecznego, wygodnego i przede wszystkim nieprzerwanego snu. Aranżując pokój dziecka warto pamiętać o tym, jaki wpływ na zdrowie dziecka ma sen. Wśród najważniejszych zalet wysypiania się można wymienić:

– dobry stan psychiczny i fizyczny,
– odpowiednią ilość energii, chęć do działania, zabawy,
– brak problemów z koncentracją i rozdrażnieniem,
– brak napięcia mięśniowego,
– brak bólu głowy, szyi, mięśni, kręgosłupa.

Jeżeli łóżka drewniane, tapicerowane lub inne wraz z materacem wybierzemy odpowiednio, najlepiej wraz z pociechą (jeżeli jest w odpowiednim wieku) stworzymy aranżacje pokoju, z której każdy będzie zadowolony.

Zalety łóżka drewnianego

Bardzo dużo osób, które aranżują pokój dziecka wybiera łóżko drewniane. Jedną z jego najważniejszych zalet jest oczywiście naturalność. Trzeba wspomnieć, że drewno to najstarszy materiał budowlany oraz wykończeniowy, który zna człowiek. Drewno jest materiałem na tyle uniwersalnym, że można je wykorzystać do montażu klasycznych, nowoczesnych bądź stylizowanych łóżek do pokojów dzieci. Drewno to także materiał ekologiczny, który nie powoduje problemów zdrowotnych. Dla osób żyjących w stylu EKO to świetne rozwiązanie.

Zobacz także: https://fprot.pl/strefa-snu-w-pokoju-dziecka-3-praktyczne-porady-aranzacyjne/

Drugim plusem łóżek drewnianych jest piękny wygląd. Przy zastosowaniu odpowiedniej impregnacji można w bardzo prosty sposób podkreślić bardzo naturalny charakter materiału: jego kolorystykę, usłojenie, strukturę.

Trzecią zaletą łóżka drewnianego, o której warto wspomnieć jest uniwersalność aranżacyjna. Łóżko z drewna nie tylko pięknie i ponadczasowo wygląda, ale również pasuje do wszystkich styli aranżacyjnych. Łóżko można w prosty sposób dopasować do mebli, tapet i innych dekoracji ściennych, kolorystyki, a także indywidualnych preferencji dziecka.

Wybierając do pokoju dziecka łóżko drewniane mamy pewność, że nie jest to mebel charakteryzujący się kiepską jakością, brakiem odporności na uszkodzenia i upływ czasu, a także słabą stabilnością.

1 Comment

Dodaj komentarz