Istnieje szereg sytuacji, w których zachodzi potrzeba skorzystania z auta. Należy do nich między innymi pobyt w innym państwie. W takich sytuacjach przydatna może się okazać wypożyczalnia samochodów osobowych. Kiedy jeszcze warto z niej skorzystać?

Wypożyczalnia samochodów osobowych – dlaczego warto skorzystać z jej usług i kiedy się to opłaca?

Wypożyczalnia samochodów osobowych w Szczecinie jest odpowiednią opcją przede wszystkim dla osób, których praca jest ściśle związana z prowadzeniem auta, lecz w danym momencie nie dysponują własnym pojazdem. Kradzież, awaria czy przedłużający się przegląd sprawiają, że istnieje pilna potrzeba skorzystania z innego samochodu. Będąc w podróży służbowej ze względów logistycznych czy czasowych może być znacznie wygodniej pojechać pociągiem lub polecieć samolotem. Jednak na miejscu mobilność wynikająca z posiadania własnego auta bywa nieodzowna. Wynajem samochodu na czas dwóch, trzech dni czy nawet tygodnia może być bardzo opłacalny i wygodny. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców korzysta z tej możliwości.

Wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy – na czym polega i komu przysługuje?

Wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy w Szczecinie jest odpowiednim miejscem do wynajmu pojazdu w przypadku kolizji. Prawo determinuje, że winowajca stłuczki jest zobowiązany do pokrycia szkód wynikających z jego działania. Firmy ubezpieczeniowe zabezpieczają się i swoich klientów przed ewentualnością, gdyby roszczenia obejmowały także wynajem pojazdu zastępczego. Taka usługa może być zawarta w ubezpieczeniu OC. Kierujący pojazdem, który na skutek wypadku z nie swojej winy nie może dalej prowadzić auta, gdyż jest ono poważnie uszkodzone, ma prawo domagać się od sprawcy pokrycia środków na wynajem auta zastępczego. Szczegółowe przepisy określają czas trwania i warunki wniesienia stosownych opłat z OC sprawcy. Warto znać swoje prawa i w razie wystąpienia sytuacji losowych na drodze umieć z nich skorzystać. Tyczy to zarówno poszkodowanego, jak i sprawcy.

Dodaj komentarz