Torebka wizytowa to obowiązkowy element każdej formalnej stylizacji. Sprawdzi się na oficjalnych przyjęciach w pracy, weselach, a także wyjściach do miejsc kultury, np. do teatru czy opery. Czym więc należy kierować się przy wyborze torebki wizytowej?

Torebka wizytowa – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jak wybrać idealną torebkę spośród wielu ofert torebek wizytowych w Warszawie? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednią kolorystykę, ponieważ odcień torebki powinien doskonale komponować się z całą stylizacją. Najbardziej uniwersalny model to klasyczna, czarna kopertówka ze złotym lub srebrnym łańcuszkiem.

Jeśli w stylizacji nie uwzględnia się żadnego czarnego elementu, najlepiej wybrać kolory zbliżone do tych na butach. W takim przypadku pojawia się pytanie, czy konieczne jest zaopatrywanie się torebkę o praktycznie każdym kolorze?

Oczywiście, nic nie stoi temu na przeszkodzie. Jednak jeśli nie chce się zagracać mieszkania galanterią w postaci kupionych wcześniej torebek wizytowych w Warszawie, najlepiej wyposażyć się w dwa uniwersalne modele – jeden w kolorze czarnym, drugi w beżowym.

Jak dobrać torebkę wizytową jako gość weselny?

Torebka wizytowa to dopełnienie każdej weselnej stylizacji, dlatego najlepiej dopasować ją do sukni. Na przykład przy wybieraniu sukni weselnych dla mamy w Warszawie, można od razu dobrać torebkę, by na miejscu sprawdzić, czy będzie współgrać z kreacją.

Warto również zwrócić uwagę na pojemność torebki. Zwykła kopertówka zazwyczaj pomieści nie więcej niż telefon i paczkę chusteczek. Aby schować do niej coś więcej, np. kilka mniejszych kosmetyków i portfel, należy wybrać większy rozmiar.

Ostatnia sprawa to fason torebki, który trzeba dopasować do butów. Gdy są one lakierowane, najlepiej wybrać również taką torebkę. Z pewnością nie powinno łączyć się zamszowego materiału z lśniącą i transparentną fakturą.

Torebka wizytowa to dopełnienie każdej wieczorowej stylizacji. Należy więc wybrać ją kolorystycznie i względem fasonu, aby pięknie się prezentowała.

Dodaj komentarz